Anasayfa Anasayfa Yakarış | Sayı 84

Yakarış | Sayı 84

2 dakika ortalama okuma süresi
0
0

ALLAH’IM

Kuvvetimin zaafa uğradığını, çaresiz kaldığımı, halk nazarında hor görüldüğümü, ancak sana arz eder, sana şikâyet ederim! Ey merhametlilerin en merhametlisi! Herkesin zayıf görüp de dalına bindiği çaresizlerin Rabbi sensin.

İlahi!
Huysuz, yüzsüz bir düşman eline beni düşürmeyecek, hatta hayatımın dizginlerini eline verdiğin akrabadan bir dosta bile beni bırakmayacak kadar bana merhametlisin…

İlahi!
Eğer bana karşı azaplı değilsen, çektiğim mihnetlere, belalara hiç aldırmam. Fakat, senin esirgeyiciliğin bunları göstermeyecek kadar geniştir. Sana sığınırım. Senin cemalinin nuruna sığınırım. Bütün karanlıkları parlatan, dünya ve ahiret işlerinin ıslahının yalnız O’na bağlı bulunduğu Nur’a sığınırım.

İlahi!
Sen razı olasıya dek affını diliyorum. Bütün kuvvet, kudret ancak senindir. Ben senin kulunum, kulunun oğluyum, perçemim senin elindedir. Hakkımdaki hükmün geçerlidir. Kendini isimlendirdiğin, kitabında indirdiğin veya nezdinde mevcut gayb hazinesinden seçtiğin, sana ait her bir isim adına senden istiyorum. Kur’an’ı kalbimin baharı, göğsümün nuru, sıkıntı ve gamlarımın atılma vesilesi kılmanı dilerim.

Ey Rabbim!
Rızanı dilerim. Sana iltica ederim. Bütün kuvvet, her kudret ancak sendendir. *

*Peygamber Efendimizin sıkıntılı anlarında yaptığı mübarek dualarından derlemedir.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

“30 OCAK 2018” UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ! | Sayı 93

30 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen şafak operasyonu ile gözaltına alınan, 8 Şubat’ta mahke…