Anasayfa Bölümler Sayılar Ramazan İle Dirilmek (Sayı 74) Takipçilerinden Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Mesajlar | Sayı 74

Takipçilerinden Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Mesajlar | Sayı 74

6 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Arkadaşlar ben ateistim ama inanın ilk defa doğruları bir hocadan dinliyorum. Dediğim gibi dinci biri değilim ama bu adama karşı sempatim var çünkü yanlış olan herkesi eleştiriyor. Cesur ve bilgili, bence Müslümanlığı doğru uygulamak istiyorsanız bu hocayı dinleyin. Yalaka değil. Herkesin bu hocaya destek vermesi gerekiyor. Bu insanı dinledikten sonra dine bakış açım değişiyor diyebilirim.

Celil ECER

Deistim ama bu hoca beni Müslüman yapacak herhalde.

Murat GÜNTÜRK

Yazılacak çok şey var ama şu şekilde özetleyeyim; SEN BAŞKASIN!

Emrah ARĞUÇ

Ben AKP yüzünden dinden soğudum, İslam’dan nefret ediyordum ama Alparslan beyi dinlediğimden beri İslam’a karşı düşüncelerim yumuşadı. Böyle cesur yürekli bir insanı tanımak benim için güzel bir fırsat oldu. Bu yaptıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Alparslan Bey baba adamsınız. Umarım hedefinize ulaşırsınız.

ZAZA,

Agnostik(Dinsiz) biriyim. Dürüst ve cesur insanlara saygım vardır. Her ne kadar ‘Şeriat ve Laiklik’ olayları olursa karşı karşıya geleceksek de düşmanın bile onurlusu, dürüstünü tercih ederim. Güce tapan değil kendi inandığı yolda ilerleyene saygım vardır.

Anıl BAŞARIR

Hocam ben adaletli dinsizim ama dine de saygım var. Hele hele size sonsuz saygım var. Size ait olup da seyretmediğim video kalmamış diyebilirim. Her videonuzu izlemek için sabırsızlıkla bekliyorum. Dindarın adaletli olduğunu düşünmediğim için bu dinden uzaklaştım. Ama sizinle dindarın adaletini anladım.

Kerim KURANİ

Hocam, bir keresinde zannediyorum “Kardeşim ateist, ona nasıl davranmalıyım?” cinsinden bir soru gelmişti, siz de “Onu tedavi etmek için…” gibi bir cümle kurmuştunuz. (Artık izlemediğim videonuz kalmadı, karışabiliyor kusura bakmayın), o zaman bir dinsiz olarak sinirlenmiştim açıkçası, yine de söylediklerinizin doğru çıkması ve İslam camiasından bir muhalif olarak farklı bir tat yaratmanız dolayısıyla sizi takip etmeyi bırakmadım, şimdi de biraz gönlümüzü kazandınız, en azından bir tebessüm oluşturdunuz. Siyaset tahlillerinizi takip etmeye devam edeceğim. Başınıza gelenlere de şaşırmadım ne yazık ki.

EDİZKOWİCZ

Şahsen ben Arap Alevisi bir gencim fakat böyle bir adam için gerekirse canımı ortaya koyarım.

Ümit ASLAN

Hocam Allah sizden razı olsun. Kaç yıllardır sizi izliyorum, tüm söyledikleriniz doğru çıkıyor. Kendim bir Azerbaycanlı Şii’yim ama sizin gibi bir imanlı, doğru konuşan Ehl-i Sünnet hocasını kendime hoca görüyorum. Allah tüm İslam ümmetine sizin gibi hocalar nasip etsin. Sizin gibi doğru hocaların sayesinde inşallah bu paramparça olmuş ümmet bir gün birleşecek. Hocam sizi Rasulullah Efendimiz ve Ehlibeyt-i ile komşu etsin cennette inşallah.

Ağa MUSTAFAZADE

Şimdi milletvekilleri, gazeteciler, kanaat önderleri “AK partinin altı oyuluyor” diyerek bazı şeylerin ters gittiğini söylüyor. Günaydın! Şu hoca 3 yıldır söylüyor, çırpınıyor…

Osmanlı Devleti

 • ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’DEN MESAJ-6 | Sayı 90

  Eşim Alparslan Kuytul ile 10.08.2018 Cuma günü Bolu F Tipi Kapalı Cezaevinden gerçekleştir…
 • GÜN DAVET GÜNÜ! | Sayı 90

  GÜN, ALLAH’IN EMRİNİ YERİNE GETİRME GÜNÜDÜR! Rabbimiz Teâlâ kitabında: “Sizden hayra çağır…
 • ÜÇ HEDEFİMİZ: OKUMAK | Sayı 90

  Hamd, gönderdiği davet önderleriyle insanlığa hidayetin yolunu gösteren Allah’a; salât, da…
 • MAZLUMA UMUT OLMAK | Sayı 89

  Bazı konular vardır oturur, düşünür, yazarsınız… Çok düşünmenize veya çok dertlenmenize ge…
 • DEĞERLENDİRMELER -3 | Sayı 88

  Ben Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Eşi Aynı Zamanda Dava Arkadaşı Semra Kuytul! Geçirdiği…
 • 88. Sayımız Çıktı

  Furkan Nesli Dergisi olarak siz değerli okuyucularımızla Türkiye’nin ve dünyanın sıcak gün…
Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Ramazan İle Dirilmek (Sayı 74)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

İç Kapak | Furkan Nesli Dergisi | Sayı 90

FURKAN GÖNÜLLÜLERİNDEN 6 KİŞİYE TAHLİYE! Adana’da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik…