Anasayfa Bölümler Sayılar Akan Kan ve Mes'uliyetimiz (Sayı 69) Takipçilerinden Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Mesajlar | Sayı 69

Takipçilerinden Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Mesajlar | Sayı 69

9 dakika ortalama okuma süresi
0
0

 

“Şimdi bu Hoca Kürt’mü? -Hayır!
Peki, HDP’li mi? -Hayır!
CHP’li mi? -Hayır!
MHP’li mi? -Hayır!
AKP’li mi? -Hayır!
Peki, ‘Bu Hocanın tuttuğu hiç bir taraf yok ise necidir?’ Sorusuna; ‘Bu Allah için Kur’an-ı Kerim’i anlatan tek cesur din adamı!’ derim. İşte bize de bu lazım! Hakkı konuştuktan sonra kim olursa olsun ben onun ellerinden öperim, boşuna mı ben bu adamın takipçisi ve hayranı olmuşum?”

FACEBOOK’DAN BİR TAKİPÇİ

 

“Türkiye’deki aklıselim düşünen nadir din âlimlerinden birisiniz. Sizin gibi cesaretli ve hakikati söyleyen âlimler çoğaldıkça inşallah bu ülke hak ettiği yere gelecek ve insanlar mutlu olacak. Bölücülük sorunundan nemalanan emperyalistler de yenilgiye uğrayacak, Türkler Selâhaddin’in torunlarıyla bu Ortadoğu coğrafyasına barışı ve huzuru getirebilir. Emperyalistlerin oyununu bozabilir. Ha gayret, aklı başındaki din adamları lütfen yardım edin. Başka türlü bu coğrafyaya barış gelmez. İşte buna öncülük eden hocama bir Kürt olarak yürekten katılıyorum. Selam ve saygıyla Allah yardımcınız olsun.

Selman AZAD

 

“Hocam, sizin sayenizde namazıma başladım. Sizin gibi gerçek hocalara bu ülkenin ihtiyacı var selam ve saygılar…”

Celal POLAT

 

“Vallahi sizi can-ı gönülden tebrik ediyorum, ağzınıza dilinize yüreğinize sağlık! Keşke mevki sahibi insanlar sizin gibi fikirlerini cesur bir şekilde dile getirebilseydiler ve insanlarımız bunlara kulak verebilseydi ama nerde? Ey mevki sahibi insanlar, size sesleniyorum birazcık cesur olun ve şu adamı örnek alın.”

Kadir ÖZDEMİR

 

“Helal be! Seni doğuran anaya kurban olayım. Dünyada senin gibi doğruyu ifade eden ve Allah için doğruyu söyleyen var mı? Allah doğruyu seven ve gerçeği anlatana yardım eder. Ya Rabbi bu Hocaefendi’ye yardımcı ol. Kendisini davaya adamış bu güzel insanı sonuna kadar savunacam inşallah. AKP’li kardeşlerimi de iftiralarından dolayı kınıyorum ben de iftira atmıştım ama asıl videoda her şey açık.”

Cem RECEP

 

“Alparslan Hoca için ne derseniz deyin. Ama şunu açık açık söyleyeyim bildiği doğruları söylemekten çekinmeyen dosdoğru bir adamdır. Yirmi yıl önceki Alparslan Hoca ile şimdiki Alparslan Hoca arasında nokta fark göremezsiniz. Bir de savunduğunuz siyasilere bakın, parayı görünce yalan makinelerine döndüler. KARAKTER işte Alparslan Hocada fazlasıyla bulunup da etrafınızdaki gerek dini gerek siyasi liderlerinizde bulamadığınız özellik. Öfkenizin de kaynağı tam bu… İnsan sahip olamadığını kıskanır.”

FACEBOOK’DAN BİR TAKİPÇİ

 

Gerçek İslam dinini yaşayan anlatan adam gibi adam Alparslan Hoca. Taraf tutmayan, hakkı savunan tek din adamı. Senin gibi cesur insanları görmek ne kadar güzel! Allah yar ve yardımcın olsun…

Argeş ELMAS

 

“Cesur açıklamalarınızı merakla takip ediyorum. Hiçbir cemaat ve dine yakın değilim lakin HAK olanı söylediğiniz için sizi hep takip ediyorum.”

FACEBOOK’DAN BİR TAKİPÇİ

 

Ne siyasi ne de dünya görüşü olarak uyuşmayız, cemaatlerin ve tarikatların memlekete zarar verdiği düşüncesindeyim ama içlerinde harbiden delikanlı olan tek bu adammış… Her konuşmasında bu fikrim güçlenerek artıyor… Helal olsun… Doğru bildiğini sakınmıyor, korkmuyor. Hani demişler ya Allah düşmanın bile merdini dürüstünü versin… Bu adam o adamlardan… İçi dışı bir…

PARANTEZİCİHAYATLAR

 

“Bilmiyorum bu elektronik posta ile size ulaşabilir miyim ama şansımı denemek istiyorum hocam. Hocam.. Uzun sayılabilecek bir süre zarfında sizi takip ediyorum.. Ben kendim Allah inancı olmayan biri olmama rağmen size karşı her zaman bir saygı muhabbet besledim, besliyorum.. Davanıza da aynı şekilde saygı duyuyorum her ne kadar içeriğine tamamen katılamasam da.. İnançlı inançsız bütün tanıdıklarıma sizden bahsederken “işte gerçek Müslüman böyle olmalı” diyor ve Müslüman kardeşlerimi olduklarını iddia ettikleri kimliğe yakışmayan bir yaşam sürdükleri için sürekli tenkit ediyorum. Bir ateistim evet ama inanın Allah inancım olsaydı, Müslüman olsaydım İslam’ı olması gerektiği şekilde yaşamak, sizlere katılmak, davanız için mücadele etmek isterdim. Aslında bir ateist olmama rağmen Müslüman kardeşlerime yaptığım o sözünü ettiğim tenkitlerle sanırım yine de ufak da olsa bir katkı sağlıyor olabilirim. Çok uzatmak istemiyorum. Bir ateist olduğum için beni bir düşman gibi görebilmeniz ihtimali dahi kalbimi acıtıyor. Son olarak diyebilirim ki eğer gerçekten Allah var ise, İslam O’nun kelamı ise umuyorum gözlerimdeki perdeyi kaldırır ve beni doğru yola sevk eder… Allah’a emanet olun.. Sevgiler, saygılar..

Deniz DUMLUPINAR

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Akan Kan ve Mes'uliyetimiz (Sayı 69)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

“30 OCAK 2018” UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ! | Sayı 93

30 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen şafak operasyonu ile gözaltına alınan, 8 Şubat’ta mahke…