Anasayfa Bölümler Sayılar Akan Kan ve Mes'uliyetimiz (Sayı 69) Rabbimize Binlerce Şükür Furkan Hareketi Durmak Bilmiyor | Sayı 69

Rabbimize Binlerce Şükür Furkan Hareketi Durmak Bilmiyor | Sayı 69

7 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Bütün gelişmeler Allah’ın yardımıyladır. Onlar Allah’ın yürü dediğine dur diyemeyeceklerdir!” Alparslan Kuytul Hocaefendi

Öncü bir neslin hazırlanması amacı ile yola çıkan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı İslam Medeniyeti’nin inşası için çıktığı bu yolda durmadan ilerliyor. “Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalıdır” sloganıyla hareket eden Furkan Hareketi, ümmetin kurtuluşu için Türkiye’nin dört bir yanında konferanslar, gençlik programları, panel ve söyleşi gibi halkımızı bilinçlendirici sosyal etkinlikler düzenliyor.

Bunun yanında kültürel programlar da tertipleyen Furkan Hareketi, 17-18 Aralık 2016 tarihlerinde 9. Geleneksel Kültür Müsabakaları’nı Elazığ’da gerçekleştirdi. Düzenlenen yarışmaların sonunda birincilere hediyeleri takdim edildi. Alparslan Kuytul Hocaefendi canlı yayın ile müsabakaya konuk oldu.

Ayrıca Furkan Hareketi Bayan Kolları, 24 Aralık Cumartesi günü 3 ayrı ilde aynı saatte 3 ayrı program gerçekleştirdi.

ANKARA

Furkan Vakfı Ankara Bayan Kolları, Ankara’da Furkan Nesli yazarlarımızdan Eğitimci-Yazar Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım’ın konuşmacı olarak katıldığı “Allah Sevgisi” konulu bir konferans gerçekleştirdi. Program halkın büyük ilgisi ile karşılandı.

ERZURUM

17 Aralık Cumartesi günü Erzurum’da gerçekleştirmeyi planladıkları programlarını olumsuz hava şartlarından dolayı erteleyen Furkan Vakfı Erzurum Bayan Kolları ise Mevlid Kandili münasebetiyle bayanlara yönelik program gerçekleştirdi. Düzenledikleri yemek programına Furkan Nesli yazarı Semra Kuytul Hocahanım da konuk olarak katıldı. Semra Kuytul Hocahanım’ın günün anlam ve önemine dair konuşma yaptığı programda, dünyanın dört bir yanında zulüm gören ve özel olarak Suriye ve Halep’teki Müslümanlar adına Fetih Suresi okundu, kardeşlerimiz için özel dua edildi. Program Erzurumlu bayanlar tarafından soğuk ve kar yağışına rağmen yoğun ilgi gördü.

İSTANBUL

Ayrıca Furkan Nesli yazarlarımızdan Esma Ardıç Hocahanım genç bayanlara yönelik Furkan Derneği İstanbul Temsilciliği’nde “Ümmetin Kurtuluşunda Gençliğin Rolü” konulu program gerçekleştirdi. İstanbullu gençlerin yoğun katılım gösterdiği programda coşkulu anlar yaşandı.

ADANA’DA FETİH COŞKUSU YAŞANDI

İki yılı aşkındır kapalı spor salonlarının verilmemesi ile gündeme gelen ve her yıl konferanslar zincirine Adana ile başlayan Furkan Hareketi, bu yıl Mimar Sinan Açık Hava Tiyatro Salonu’nun verilmemesi üzerine 30 Aralık Cuma günü ‘Mekke’nin Fethi ve Mesajı’ konulu konferanslarını düğün salonunda gerçekleştirmek zorunda kaldı. Salonu tıklım tıklım dolduran halk kapıda izdihama sebep oldu. Ayrıca salona sığmayan halk programı ayakta, yağmurlu ve soğuk havaya rağmen salonun dışında takip etmek zorunda kaldı. Spor salonlarının verilmemesi ve dışarda kalıp izdihama sebep olan halkın durumu üzerine Alparslan Kuytul Hocaefendi, konferansına başlamadan önce; “Allah isterse bu hareketi çok uzaklara götürür, televizyonlar yayınlamasa da, internet siteleri kapatılsa da… Çünkü hakiki fail Allah’tır, her şeyi yapan Allah’tır. Ama onlar hakiki faili görmüyorlar. Bütün gelişmeler Allah’ın yardımıyladır. Onlar Allah’ın yürü dediğine dur diyemeyeceklerdir” açıklamalarında bulundu. Program esnasında konferans, sosyal medya üzerinden Türkiye ve Dünya gündemine taşındı.

Ayrıca Türkiye’de bulunan Furkan Hareketi’nin birçok dernek ve temsilciliklerinde de 31 Aralık Cumartesi günü yoğun katılımla “Fetih Programları” gerçekleştirildi.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Akan Kan ve Mes'uliyetimiz (Sayı 69)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

94. Sayımız Çıktı

EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…