Anasayfa Anasayfa On Binler Mimar Sinan’a Sığmadı! | Sayı 61

On Binler Mimar Sinan’a Sığmadı! | Sayı 61

7 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından “Kutlu Doğum” münasebetiyle tertiplenen ve günlerdir hazırlıkları devam eden dev konferans 23 Nisan 2016, Adana Mimar Sinan Açıkhava Tiyatrosunda yaklaşık 20.000 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’nin çeşitli illerinden de katılımın gerçekleştiği konferansta, 15.000 kişilik alanda izdiham yaşandı. “Peygamberi Mesajın Çağımıza Kazandıracakları” konulu Kutlu Doğum konferansına Adana halkının ilgisi de oldukça büyüktü.

Çeşitli engellemelere rağmen konferanslarına ara vermeden devam eden Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye, Adana halkı ve Türkiye’nin dört bir yanından konferansa katılan misafirler “yanınızdayız” mesajını verdi. Alandaki muhteşem coşku, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

On Binlerin Kalbi Tek Yürek Oldu!

Alanda bulunan binlerce kişi Peygamber Efendimizin mesajına kilitlenmiş olarak aynı duyguları paylaştı. Sık sık sloganların atıldığı ve tekbirlerin getirildiği muhteşem konferans, Kur’an tilavetiyle başladı. Açılış ve selamlama konuşmasını Furkan Vakfı Başkanı Hasan Demir’in yaptığı program, etkinlik gösterisiyle devam etti. Etkinlik esnasında Öncü Neslin okuduğu ahde, on binler eşlik etti. Ayrıca programda sinevizyon gösterimleri, şiir dinletisi ve Grup Furkan yer aldı. Halkın, salâvatlara ve ezgilere eşlik etmesi coşkulu ve duygulu dakikaların yaşanmasına sebep oldu.
Araya namaz vaktinin girmesi ile binlerce insan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin imamlığında alanda toplu olarak saf tuttu. Akşam namazının ardından program kaldığı yerden devam etti.
Üzerinde “Önderimiz Sensin Ya Rasulallah,” “Allah’ın Dünyasında Allah’ın Dediği Olmalı” gibi ifadelerin bulunduğu dev bayrakların dalgalandığı konferansın ikinci yarısında, yeni besteleriyle yeniden sahne alan Grup Furkan’ın ardından, Nisan ayında 5. Yılını tamamlayan Furkan Nesli Dergisi yazar kadrosuna, derginin imtiyaz sahibi Hasan Demir Beyefendi tarafından plaket takdimi yapıldı. Furkan Nesli Dergisi’nin başyazarlığını yapan Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye takdim edilen plaket üzerine programın konferans bölümü başladı.
Halkın sık sık tekbirlerle iştirak ettiği “Peygamberi Mesajın Çağımıza Kazandıracakları” konulu konferansta Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin değindiği hususlardan bazıları ise şöyle:

*Her alanda seçilmiş insanlar olduğu gibi hidayet yolunda da seçilmiş insanlar vardır. Yeryüzünde diktatörler hep var oldular. Ve bu diktatörler her zaman hakkın önünde engel olmuşlardır. Hidayet yolunda seçilmiş olan peygamberler diktatörlere karşı mücadele vermişlerdir. Ve zulme karşı mücadelede önder olmak için gönderilmişlerdir.
*Peygamberimiz gibi bütün alanlarda inkılap gerçekleştiren başka bir insan bulunamaz. Efendimiz toplumu değiştiriyordu, insanları değiştiriyordu, çağları değiştiriyordu. Zamanlar içerisinde Hz. Muhammed’in ulaştığı başarıya ne bir lider ne bir hükümdar ulaşamamıştır. Hz. Muhammed Sallallahu Aeyhi ve Sellem, sadece Arabistan’a değil, bütün âlemlere uyarıcı olsun diye gönderildi.
*Her peygamberin mesajı Tevhid’tir. Tevhid sadece Allah’ın varlığını, birliğini anlatmak değildir. Tevhid Allah’ın otoritesini anlatmaktır. Hz. Peygamber dünya lideridir ve sınıf, ırk vs. ayrımı yapmadan bütün insanlığa hitap etmiştir.
*Hz. Peygamberin mesajı gerçekleştirilmediği zaman o toplumda huzur olmaz. Hz. Peygamberin mesajı evrensel bir mesajdır. Allah Rasulü bizi ümmet olarak isimlendirdi ve bugünkü Müslümanların ümmet olmaya ihtiyacı var. Müslümanlar eskiden ümmetti ama 1. Dünya Savaşı’ndan sonra parçalandı. Ve şuan Peygamberin mesajını alarak tekrardan ümmet olmaya ihtiyaç var yoksa Müslümanlar parçalanmaya devam edecektir…

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin; çok ince tespitleri ve bu çağa hitap eden isabetli yorumlarıyla “Peygamberi Mesajın Çağımıza Kazandıracakları” konulu konferansının tamamını tvfurkan.com sitemizden dinleyebilirsiniz.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

94. Sayımız Çıktı

EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…