Anasayfa Bölümler Sayılar Darbeler Hakkın Gasp Edilmesidir (Sayı 64) Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Askeri Darbe Girişimi ile İlgili İlk Açıklaması | Sayı 64

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Askeri Darbe Girişimi ile İlgili İlk Açıklaması | Sayı 64

2 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Hiçbir zorbalığı ve zulmü kabul edemeyeceğimiz gibi seçimle iş başına gelenlerin darbe ile yönetimden uzaklaştırılması girişimlerini de kabul edemeyiz. Yüz yıldır yapılan bütün darbeleri kınadığımız gibi bu darbe girişimini de kınıyoruz.

Ancak şunu da belirtmek isterim ki; medyada ilk çıkan haberlerde “TSK yönetime el koymuştur” denilmiş ve emir-komuta silsilesi içerisinde bir darbe yapıldığı imajı uyandırılmıştır. Saat 00.30’a doğru bu darbe girişiminin küçük bir grup tarafından yapıldığı, hiçbir üst düzey komutanın bu girişimin içinde yer almadığı ve tüm kurumlarıyla devletin olaya hâkim olduğu anlaşılmıştır.
Bugüne kadar başarılı olmuş bütün darbe girişimleri emir-komuta silsilesi içinde ve bütün komutanların içinde olduğu darbe girişimleridir. Üst düzey komutanların işin içinde olmadığı, birkaç albay ve düşük rütbeli birkaç askerin yapacağı hiçbir darbe girişiminin başarılı olma şansı olmadığı bilindiği halde başlatılan bu girişimi gerçekçi bulmak mümkün görünmemektedir. Olayda gerçek bir darbenin ciddiyeti yoktur. Sanki birileri birtakım amaçlar için tiyatro oynamaktadır.

Seçilmişlere darbe caiz olmadığına göre Allah’ın insanlar üzerindeki hâkimiyet hakkına darbe nasıl caiz olabilir?

Allah milletimizi askerî, siyasî tüm darbelerden korusun ve İslam adaletine ulaşmayı nasip etsin.”

16 Temmuz 2016 Saat: 03:20

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Darbeler Hakkın Gasp Edilmesidir (Sayı 64)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

94. Sayımız Çıktı

EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…