Anasayfa Bölümler Hareketimiz Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Basiret Örnekleri (SAYI 50)

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Basiret Örnekleri (SAYI 50)

9 dakika ortalama okuma süresi
0
0

2014 yılının Mayıs ayından itibaren Spor Bakanlığı’na bağlı spor salonları Furkan Vakfı’nın erkek, bayan ve gençlik konferanslarına verilmemeye başlanmış ve Şubat ayının ilk günlerinde Furkan Derneği Sincan Temsilciliği Kur’an Öğretimi yapıldığı gerekçesiyle kapatılmıştı. Konuyla ilgili olarak Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi 7 Şubat 2015 tarihinde Furkan Vakfı Genel Merkez Binasında konuşmuş ve bu konuşmanın özeti Şubat 2015’te Furkan Nesli Dergisi’nin 46. sayısında Başyazı olarak yayınlanmıştı. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi o konuşmasında; “Hükümetin iyi niyetli tenkitleri bile kabul etmeyip düşmanca tavır takınmaya başladığını kibirlendiğini ve zulmetmeye başladığını, kibirlenenlerin hasmının Allah olacağını ve Allah’ın tokadını yiyeceklerini ve 2015 seçiminde en az %5 ile %10 arasında oy kaybedeceklerini hatta kayıplarının bundan da fazla olabileceğini” ifade etmişti. Konuşmanın ilgili kısmını aşağıya alıntılıyoruz:
“… Bizim hareketimiz sadece fakirlere yardım paketi dağıtan bir hareket değildir. Bizim konferanslarımız da kültürel bir faaliyet değil, tevhidin anlatıldığı konferanslardır. İslam düşmanları bundan rahatsız oluyor. Sadece insanî yardım veya kültürel faaliyetler yapsaydık bizi başlarında gezdirirlerdi. İslam düşmanları tevhidi anlatmamızdan ve büyümemizden rahatsız. Hükümete gelince, onlar da kendilerine yönelttiğimiz bir takım meselelerdeki tenkitlerimizden rahatsız. Irak politikalarını tenkit ettik. Suriye politikalarını tenkit ettik. Her iki meselede de haklı çıkmadık mı? Laikliği tavsiye ettiler, tenkit ettik, haklıyız. Bir Müslüman laikliği tavsiye edemez! Bunları elbette ki tenkit ederiz, etmeye de devam edeceğiz. Bu sebeple bize karşı ikisi birleştiler.

Hükümet şunu bilsin ki; bu sadece bize yapılanla kalmayacak. Sonunda bu işin ucu kendilerine dayanacak. Bindiğiniz dalı kestiriyorlar. 24 saat paralel paralel deyip duruyorsunuz. Sizi başka hiçbir şey göremez hale getirdiler. Sizi daima kışkırtıyorlar. Sizi polis devleti olmaya sevk ediyorlar. Hiçbir hak-hukuk dinlemez oldunuz. Salonları bize vermiyorsunuz, hiçbir açıklama da yapmıyorsunuz. Gelip şubeleri kapatıyorsunuz. Darbe dönemlerini andıracak hareketler yapıyorsunuz. Sizi bu şekilde birileri sevk ediyor. Bir tane dostunuz kalmayacak. Sonra da sizi yiyecekler. Paralel dediklerinizin yerine getirdikleriniz paralel değil mi? Onlar 90 yıllık tecrübeli paraleller… Asıl onlar sizin kuyunuzu kazıyorlar, ruhunuz duymuyor.

Hiçbir zaman zulüm devam etmemiştir. Bu elbette bir gün son bulacak ve bu Hükümet böyle davrandığı müddetçe en az % 5, belki % 10 oy kaybedecek. Bu davranışlarından tevbe etmedikleri, kendilerine kumpas hazırlayanların kumpasını anlamadıkları takdirde, Müslümanları böyle kırdıkları müddetçe Allah Azze ve Celle tokadı vuracak. Şefkat tokadı mı olur, zecir tokadı mı olur, azap tokadı mı olur bilmiyorum ama mutlaka bir tokat yiyecekler. Çok şımarık davranıyorlar, rakibimiz yok diye düşünüyorlar. Senin rakibin kim biliyor musun? Kibirlendiğin zaman rakibin, hasmın Allah olur. Sen daha bunu anlamamışsın. Anlamıyorlarsa yakında anlayacaklar. Öyle olaylarla karşı karşıya kalacaklar ki; ne yapsalar olmayacak, ne yapacaklarını şaşıracaklar. Tekrar Müslümanlara sığınmak, onların kalplerini yeniden kazanmak zorunda kalacaklar.

Eğer Allah bu cemaate bir vazife verdiyse kimse bunu durduramayacak. Allah sancağı bu cemaate teslim etmek isterse hiç kimse o sancağı elimizden alamayacak. Samimiyetine can-ı gönülden inandığım bir kardeşimiz sâdıka rüyada Hz. Ebu Bekir Radıyallahu Anh’ın Medine’de bu sancağı bize teslim ettiğini görmüştü. Allah bu sancağı bize teslim ettiyse hiç kimse elimizden alamaz. Yapılan haksızlıklar sadece bize güç verecek ve biz bu darbelerle biiznillah yıkılmayacağız ve sırtımızı yere getiremeyecekler. Belimizi kırmayan bu darbe bizi daha da güçlendirecek ve yakında güneş tekrar açacak ve o zaman herkes bizi hayırla anacak…”

NE OLDU?

Muhterem Hocamız’ın defalarca yaptığı uyarılara rağmen yukarıda bahsi geçen hatalar yapılmaya devam edildi ve tüm Türkiye’nin beklediği tarih geldi; 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi yapıldı. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin seçimden tam 4 ay önce AKP’nin çok güçlü zannedildiği ve oy kaybının olmayacağı düşünüldüğü bir zamanda verdiği haber gerçekleşti.

Ak Parti; 2011 Milletvekili Genel Seçim sonucuna göre % 9,
2014 Cumhurbaşkanlığı seçim sonucuna göre ise % 11 oy kaybetti.

Seçmen sayısı yaklaşık 4 milyon arttığı halde aldığı oy, 2 Milyon 600 bin azaldı. Yani gerçekte 4,5 Milyon oy kaybına uğradı. İnsanların başına gelen musibetler insanların kendi yaptıkları sebebiyledir.

 

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Hareketimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

94. Sayımız Çıktı

EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…