Anasayfa Anasayfa Medeniyetiniz Batsın! | Sayı 78

Medeniyetiniz Batsın! | Sayı 78

8 dakika ortalama okuma süresi
0
0

İşte ‘vahyi’ yani insanı yaratan İlah’ın kurallarını- kanunlarını insanların hayatlarından çıkararak onlara daha güzel bir yaşam şekli sunacağını vaat eden beşerî ideolojilerin meydana getirdiği medeniyet! Şu anda dünyada batı medeniyeti hâkim ve bu medeniyetin temellerinde dinsiz bir toplum yatıyor, yani haram ve helali bilmeyen bir toplum… Din hayatlardan çıkarılınca insan denilen varlık, tanınamayacak bir yaratığa dönüştü… Hayvanlar aleminde dahi duymadığımız iğrençlikleri yaşam stili haline getirmiş olan, hayatı zevk ve arzularından ibaret sanan varlıklar git gide yoldan çıkıyor:

• Avrupa’da yaygın olan “swinger- eş değiştirme” kulüpleri gün geçtikçe tüm dünyada hızla yayılıyor. Bu iğrençliği yapanların çoğu eğitimli ve üst düzey gelir grubundan olan, eşlerini sevdiklerini ve çocuklarıyla mutlu bir hayat sürdüklerini iddia eden kişiler… Bu eşler birbirini kıskanmıyor, aksine bu durumdan memnun oluyor. Swinger’ların en çok kullandıkları tanışma yöntemi ise internet. Ayrıca swinger partileri yapmak için kurulmuş ajanslar, şirketler ve web siteleri bile var.

• Fransa’da evli karı kocalar ya da sevgililer, kendi istekleri ile buluşup, kararlaşıyor, eşlerini birbirleri ile değiş tokuş ediyor. “Swinger” adını verdikleri bu iğrençliği artık toplu olarak bir kampta yapıyorlar. “La Diamant Noir” adlı kamp, tamamıyla eş değiştirme üzerine kurulmuş.

• İngiltere’de 2013 yılında evlenen bir çift 462 günde 500 farklı kişiyle birlikte oldu. Tuhaf çift bu durumun hayatlarına renk kattığını savunuyor. The Sun gazetesinde yer alan habere göre 41 yaşındaki Sarah ve 49 yaşındaki David’e göre evliliklerinin güçlü olmasının sebebi “eş değiştirme” alışkanlıkları. İlk eşinden 2 yetişkin çocuğu bulunan Sarah kocası David’den önce böyle bir şey yapmadığını anlatıyor.

• Türkiye’de 2005 yılında yayınlanan bir haberde bu iğrençliği yapan şahıslar: “Türkiye’de birbirini tanıyan, haberleşen 1500-1600 çift var. Biz karı koca olarak yedi yılda bu çiftlerden 1200’üyle tanıştık. Kısacası swinger, yurtdışındaki kadar olmasa da, Türkiye’de de yaygın…” şeklinde röportaj vermiş. O zamanlar Türkiye genelinde toplam rakam 1500-1600 civarındayken şu an yalnızca İstanbul’daki rakamlar bile bunun çok üzerinde…

• Türkiye’de de İstanbul, İzmir gibi birçok büyük şehirde bu iğrençlikler yapılıyor. Konuyu araştıran bir gazeteci sosyal medya üzerinden İstanbul’da bu iğrençlikleri yapan kişileri buluyor ve isim vermeden yayınladığı röportajda şahısların şu cümlelerini yazıyor: “Bu yaptığımız, swinging yani, çoğu insana tuhaf, kötü geliyor, biliyorum. Ama bence aldatmak çok daha kötü; çünkü eşini dışlıyorsun, ona ihanet ediyorsun. Burada ise ne yapıyorsan beraber yapıyorsun. Biz birbirimizi aldatmıyoruz, bu duyguyu açıklıkla ve dürüstçe paylaşıyoruz. İstanbul’da bilinen bin civarı çiftten bahsediyoruz. İçinde zengini de var, orta hallisi de… Muhafazakârı da, laiki de, dinle alakası olmayanı da var.” Araştırmayı yapan gazeteci Twitter’da swinger olduğunu belirten çiftleri bulduğunu ve takipçi sayılarının 25 binden başlayıp 210 bine yükseldiğini de belirtiyor.

Hz. Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem Mirac’a çıkarken, Cebrail Aleyhisselam ile bir yere gelirler. Peygamberimiz der ki: “Fırın gibi bir yere geldik, içerden gürültüler ve sesler geliyordu. Gördüm ki, içerde bir kısım çıplak kadınlar ve erkekler var. Aşağıdan bir alev yükseliyordu, onları yakıyordu. Alev değdiğinde çığlık koparıyorlardı. Bunlar kimdir?” dedim. Cebrail Aleyhisselam: “Zina edenlerdir” dedi.1

“Bir toplulukta fuhuş yapılır da bu çirkin işi işleyenler çekinmeden bunu anlatır hale gelirse, o toplulukta taun hastalığı ve daha önceki toplumlarda görünmeyen hastalıklar ortaya çıkar.”2

Devam Edecek…

Kaynak


1. (K.Sitte 3/428)
2. (İbn-i Nace, Fiten:22)

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

94. Sayımız Çıktı

EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…