Anasayfa Anasayfa Mazlum Ümmetin Çığlıkları | Sayı 74

Mazlum Ümmetin Çığlıkları | Sayı 74

7 dakika ortalama okuma süresi
0
0

IRAK

2 milyon şehit – 5 milyon yetim
2003 yılında Amerika’nın demokrasi (!) götürdüğü sınır komşumuz…

SURİYE

4 milyondan fazla mülteci – 400.000 şehit
Gitmenin Ya Da Kalmanın Farkının Olmadığı Coğrafya

FİLİSTİN

5,9 milyon mülteci -7.000 tutsak
Yaşanan Tüm Ölümlere, Zulümlere Rağmen Direnişin Sembolü Olmaya Devam Eden Mazlum Diyar

ARAKAN

Binlerce şehit – Yüzlerce ırzı kirletilen kadın
Zulüm Görüntülerine Bakmaya Dayanamadığımız, Soykırımla Yok Edilmek Üzere Olan Ülke

MISIR

Sahuru dünyada, iftarı cennette yapan binlerce şehit  Darbeler Mağduru Ülke…

DOĞU TÜRKİSTAN

Özgürlüğün adının dahi anılmadığı, sessiz sessiz unutulan ülke
Bir Açık Hava Hapishanesi

AFRİKA

Kalbi dünya sevgisiyle dolu Müslümanların açlıktan ölen milyonlarca kardeşinin olduğu coğrafya…
Batı’nın Sömürdüğü Kıta

ENDONEZYA

93 milyon açlık sınırının altında insan
En Kalabalık Müslüman Ülke

Bugün kardeşlerimiz her tarafta en ağır zulümleri görüyorsa bunun en temel sebebi; Tevhidin unutulmuş olması ve paramparça olan Müslümanların gerçek bir güce sahip olmamasıdır. Akan kanı durdurabilmek için, yalnızca el açıp dua etmek yeterli değil! Bütün Müslümanlar ümmetin bu halinden mesuldür. Mesuliyeti üzerimizden kaldırmak içinde cemaat olarak faaliyetler yapmalı ve Kur’an-Sünnet ışığında İslam’ı öğrenip, Allah’ın istediği gibi yaşamalıyız. Nebevi hareket ve davet metoduyla tebliğ çalışmalarında bulunup insanların kalbini kazanmaya çalışmalıyız. Okulda, evde, iş yerinde her yerde davamızı anlatarak fiili duayı gerçekleştirmeliyiz ki, manevi dualarımız kabul olsun. Bunun için herkes üzerine düşen vazifeyi yerine getirmek zorundadır. Aydın-âlim nesiller yetiştirerek yüzbinler olduğumuzda, Müslümanlar; çok ama denizin üzerindeki çer-çöp gibi kıymetsiz olmaktan kurtulacak ve gerçek güce ulaşacaktır.

İşte o zaman Allah’ın dediği olacak… 100 yıldır devam eden zulüm, kan ve gözyaşı son bulacak…

Ya Rabbi, dünyanın dört bir tarafında, Senin rızan için çalışan ve çarpışan kardeşlerimize yardım eyle. Ya Rabbi, Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da, Arakan’da Irak’ta dünyanın her tarafında zulüm gören, Rusya’nın, Suriye Devleti’nin, ABD’nin, İsrail’in zulmü altında inim inim inleyen kardeşlerimize yardım eyle. Onlara moral nasip eyle. Onlara cesaret nasip eyle. Onlara yardım edecek bir ümmet olmayı bizlere nasip eyle.
( Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi)

Unutulan mazlum diyarlardaki zulümleri anlatmaya çalıştığımız son dokuz sayıdır, sizlere mazlum ümmetin çığlıklarını duyurmaya çalıştık. Maalesef tüm dünyayı incelediğimizde zulüm görenler, ezilenler, öldürülenler, hakları yenenler, evleri yıkılanlar, ırzları kirletilenler sadece bu ülkelerden ibaret değil… Daha adını duymadığımız, şahit olamadığımız, acılarını paylaşamadığımız nice kardeşlerimiz var. Allah, her türlü zulme maruz kalan bu mazlum ümmete bizlerin de çabalarıyla yardım etsin.

Ancak dünya üzerindeki tüm Müslümanlar aynı durumda değil… Arada kocaman uçurumların olduğu Müslüman ülkeler de var bu dünyada… Hayret ettirici boyutta lüks içinde yaşayan, para ve altın içinde zevk süren, israfın zirvesine ulaşan Müslümanlar da var. Bu sayımızdan itibaren sizlere mazlum ümmetin halini görmezden gelen zengin Müslüman ülkelerinin halini yansıtmaya çalışacağız. Allah’a emanet olun…

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

HALİFE’YE MEKTUP| Sayı 93

Halife Ömer bin Abdülaziz, Hasan-ı Basrî Radıyallahu Anh’den, adaletli bir halifenin vasıf…