KUYUDAKİ EŞEK | Sayı 58

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Günün birinde, bir çiftçinin eşeği kuyuya düşer. Hayvan, acınacak biçimde sesler çıkarıp, saatlerce inler durur. Çiftçi ise çaresiz, ne yapacağını bilemez bir haldedir.
Sonunda, hayvanın epeyce yaşlandığını, kuyunun suyunun da çekilmek üzere olduğunu düşünür. Eninde sonunda, hayvanı oradan çıkarmanın kendisine pek de bir yararı olmayacaktır.
Kendisine yardım etsinler diye, bütün komşularını çağırır. Komşular birer kürek kaparlar ve kuyuya toprak atmaya başlarlar.
Başlangıçta hayvan ne olduğunu anlayamadığından, avazı çıktığı kadar bağırmaya koyulur. Sonunda, orada bulunanların şaşkın bakışları altında susar. Birkaç kürek daha toprak attıktan sonra, çiftçi eğilip kuyunun dibine bakar ve gördüğü şeye inanamaz.

Üzerine kürekle atılan her topraktan sonra eşek, şaşırtıcı bir şey yapmaktadır. Sırtına düşen toprağı silkeleyip, toprağın üzerine çıkmaktadır. Çiftçinin komşuları, üzerine toprak attıkça eşek, sırtındaki toprakları silkeleyip toprağın üzerine çıkmaya devam eder. Çok geçmeden, orada bulunanların şaşkın bakışları altında eşek kuyudan çıkar ve yola koyulur…
Hayat, bazen bizim de üzerimize abanır. Üstümüzü toz toprakla örtmeye çalışanlar çok olur. Bunlarla baş etmenin tek yolu sızlanmak değil, düşünüp silkinmek ve kurtulmaktır. Aydınlığa bir adım daha yaklaşmaktır. Kör kuyuda olsak bile!

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: İSLAM'DA Fikir Özgürlüğü ve Sınırları (Sayı 58)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Haber-Yorum | Sayı 87

TÜRKİYE HABERLERİ SEÇİM SONUÇLARI VE SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ Yüksek Seçim Kurulu 24 HaziranR…