Anasayfa Gündem Konferanslarımızın Engellenmesine Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! (SAYI 44)

Konferanslarımızın Engellenmesine Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! (SAYI 44)

9 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Twit Atarak Tepkilerini Gösterenler

twit fd teitt ttt twit twit abc jhgjh

 

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak büyümemizden rahatsız olan bir takım derin güçler, spor salonları ve tüm devlet kurumlarında konferans yapmamızı engellemektedirler. Bu sebeple konferanslarımızı için düğün salonlarını kullanıyoruz onlar istemese de spor salonlarına hatta tüm salonları vermeseler bile Allah dilerse bu davayı evlerde ve müminlerin kalplerinde yükseltecektir.

“Onlar istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.”
Spor salonlarında yapmak istediğimiz konferanslarımızın engellenmesine tepkiler sanal âlemde de çığ gibi büyüyor. Yurdun dört bir yanından gelen tepkilerde yapılan engellemeler kınanmakta ve halkımızın Muhterem Hocamıza desteği vurgulanmaktadır.
Tepkilerden Bazıları:

ANKARA

Ankara Furkan İlim ve Hizmet Derneği yöneticileri olarak kardeş kuruluş olan Furkan Eğitim ve Hizmet vakfının 2014 2015 toplumu bilinçlendirmeye yönelik yapacak konferansların etkinliklerin Gençlik ve spor bakanı ve gençlik ve spor müdürünün aldığı bir kararla bir kısmının iptal edilmesi ve bir gerekçe gösterilmeyerek önemli bir kısmını engellenmesini kınıyoruz.

NİĞDE

Furkan İlim ve Hizmet Derneği Niğde İl Temsilciliği olarak Gençlik ve spor Bakanlığı ile spor genel müdürlüğünün ülke genelinde Furkan Vakfının konferanslarını engellemeye yönelik almış olduğu kararı şiddetle kınıyoruz. Bu kararı alanları protesto ediyoruz. Bu konuda AKP ve Hükümet yetkililerini müdahaleye çağırıyoruz.

GAZİANTEP

Furkan Eğitim ve Hizmet Derneği Gaziantep Genel Merkezi olarak kardeş kuruluş olan Furkan Vakfının destekçisiyiz. Furkan Vakfı’nın Türkiye genelinde engellenen ve iptal edilen konferansları Furkan Eğitim ve Hizmet Derneğinin ise Gaziantep’te, Şanlıurfa’da, Adıyaman’da, Kahramanmaraş’ta, Kırıkhan’da çevre il ve ilçelerde engellenen ve iptal edilen konferansları sebebiyle Spor Bakanlığını ve Spor Genel Müdürlüğünü kınıyoruz. Alınan bu kararın bir an önce düzeltilmesi için AKP yetkilerini kullanmaya davet ediyor ve hatanın düzeltilmesini talep ediyoruz.
Furkan Vakfı’na ve onun hizmetlerine gönül veren İstanbullu müntesipler olarak AKP yetkililerine sesleniyoruz. Gençlik Spor Bakanlığını ve Gençlik Spor Genel müdürlüğünü Furkan Vakfı’nın konferanslarını iptal etmesini ve engellemeye yönelik kararlar almasını esefle kınıyoruz. AKP yetkilerinden bu mazlumiyetin ve mağduriyetin giderilmesi için biran önce müdahaleye çağırıyoruz.

KAHRAMANMARAŞ

Furkan İlim ve Hizmet Derneği Kahramanmaraş İl Temsilciliği olarak kardeş kuruluşumuz olan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın ümmet-i Muhammed’e kulluk vazifesini ve ümmet olma bilincini hatırlatmak için yapacağı konferansların engellendiğini görüyoruz. Bu engellemeler 25 Mayıs 2013’de İstanbul’da başlayarak bu yılda 15 Kasım Elazığ’da 16 Kasım Malatya’da 27 Aralık Gaziantep’te 17 Ocak Kahramanmaraş’ta ve diğer şehirlerde yapılması gereken konferansların engellendiğini ve engellemelerin devam edeceğini görüyoruz. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi bu konuda siyasetçilerin engellemelerden haberinin olmadığını düşünüyordu. Bu engellemelerin bizzat gençlik spor bakanlığı tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştır. Bu hatadan bir an önce dönülmesini bekliyor ve yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

ADIYAMAN

Furkan Eğitim ve Hizmet Derneği Adıyaman İl Temsilciliği mensupları olarak buradan AKP ve hükümet yetkililerine sesleniyoruz. Dernegimizin ve kardeş kuruluş olan Furkan Vakfının yurt genelindeki bayan erkek tüm konferans etkinlikleri Gençlik spor bakanlığı ve Gençlik spor genel müdürlüğünün almış olduğu bir kararla engellenmiştir. Bakanlık spor salonlarını Nihat Hatipoğlu Ömer Döngeloğlu gibi hocaların dini içerikli programlarına tahsis ederken Furkan Vakfı’nın ve Derneğimizin konferans taleplerini reddetmiştir. Bu yapılan haksızlığı protesto ediyor AKP ve hükümet yetkililerini mağduriyetimizin giderilmesi için bu yanlış karara müdahale etmeye çağırıyoruz.

İMZA KAMPANYAMIZ BAŞLAMIŞTIR!
AKP’nin ‘’İslami Davet’’ konferanslarını engellemesine siz de tepki gösterin! Tepkinizi göstermek için internet üzerinden imza kampanyası başlatılmıştır. Sizleri de bu kampanyaya davet ediyoruz.
ENGELLEMELERE SİZ DE TEPKİNİZİ GÖSTERİN
Tüm kardeşlerimizden aşağıda verdiğimiz adreslere konferansımızın iptali ile ilgili twitter adreslerine twitlerler atmalarını, mail adreslerine mail atmalarını, telefon numaralarını aramalarını ve facebook paylaşımlarına yorum yapmalarını istiyoruz. Twitter adresinden mesaj göndermek için tek yapmanız gereken verdiğimiz twitter adreslerini attığınız twitin herhangi bir yerine yazmak. Ancak lütfen seviyemizi koruyalım ve hakaret içerikli sözler söylemeyelim ve yazmayalım.
Örnek: Furkan Vakfı olarak Elazığ ve Malatya konferanslarımız engelleniyor. Bu durumdan haberiniz var mı? @Ahmet_Davutoglu

 

 

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

89. Sayımız Çıktı

Furkan Nesli Dergisi olarak “#Zulüm Bitene Kadar” kapak konumuzla Eylül sayımızda sizlerle…