Anasayfa Bölümler Sayılar Furkan Nesli 5 Yaşında (Sayı 61) Konferans İptaline Büyük Tepki! | Sayı 61

Konferans İptaline Büyük Tepki! | Sayı 61

7 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Ankara Furkan Derneği’nin 10 Nisan 2016 Pazar günü CHP’li Yenimahalle Belediyesine ait, Nazım Hikmet Kültür Merkezinde düzenlemek istediği ve gerekli tüm izinleri aldığı konferans, Yenimahalle Belediyesi’nin konferansa üç gün kala özellikle aşırı sol görüşlü bazı karanlık güçlerin telkin ve tehditlerine boyun eğmesi sonucu iptal edildi. Bu haksız iptal üzerine Öncü Nesil Hareketi’nin mensupları, Nazım Hikmet Kültür Merkezi önünde bu iptali protesto eden basın açıklaması düzenledi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi iptal kararı üzerine Cuma ve Cumartesi günleri yaptığı iki açıklamada da; bu haksız kararı tanımadığını ifade etti. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen mitingte; “Müslüman Zulme Sessiz Kalamaz, Müslüman Uyan Demokrasi Yalan, Adımız Furkan Batıla Düşman, Öncü Neslin Hedefi İslam Medeniyeti, İslamî Hareket Engellenemez” gibi onlarca slogan atılarak bu haksız karara tepki gösterildi.

Belediye yetkililerinin kamuoyu baskısını öne sürerek kapattığı salonun önünde binlerce insan toplanarak kapının açılmasını istediği halde salon, konferans için açılmadı. Bunun üzerine açık alanda başlayan programda Kur’an tilaveti ve Grup Furkan’ın coşkulu ilahileri yer aldı. Alanda açılan dev bayraklarla “Lâ İlâhe İllallah” ve “Allah’ın Dünyasında Allah’ın Dediği Olmalı” mesajı verildi.

Alana halkımızın coşkulu tezahüratları eşliğinde teşrif eden Alparslan Kuytul Hocaefendi, basın açıklamasının ardından yaptığı konuşmasında bütün peygamberlerin ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı’ dediğine ve bundan dolayı zulme maruz kaldıklarına dikkat çekerek; “Bizler de Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalıdır diyoruz. İşte asıl mesele bu” dedi.
Son zamanlarda her yönden iftira ve engellemelere maruz kaldıklarını açıklayan Hocaefendi: “Bizler konferanslarımızı düğün salonunda yapsak bile salon sahiplerini arayıp tehdit ediyorlar. Salon sahipleri bizi arayıp; “isterseniz mahkemeye verin ama bunlarla bizi karşı karşıya getirmeyin” diyorlar. Bu zulümleri bizi davamızdan, mücadelemizden döndürmek için yapıyorlar. Biz bu yola girdiğimizde yanımızda kimse yoktu. Ben tek başıma girdim bu davaya. O zamanlar bile davamdan dönmedim, şimdi binlerce dava kardeşim var, şimdi mi döneceğim?” dedi.
“Bize yapılan bu zulümlerin daha kötüleri peygamberlere yapıldı” diyerek konuşmasına devam eden Alparslan Kuytul Hocaefendi konuşmasının devamında şunları söyledi: “Şu anda buradaki kalabalığı gören İslam düşmanları bu engellemeyi yaptıklarına pişman oldular mı olmadılar mı? Onlar bu manzaranın olacağını bilselerdi bu engellemeyi yapmazlardı. Bundan sonra eğer böyle bir engelleme olursa bizler de yine aynı şeyi yapacağız. Söyler misiniz biz şu anda mağlup mu olduk galip mi? Onlar bizi değil CHP’yi mağlup ettiler. CHP yetkilileri ile görüşüldü ama hiçbir şey yapmadılar. Karanlık güçlerin baskısına biz değil CHP boyun eğmiş oldu. Eğer bu konferansı engellemeselerdi konferansa bu kadar insan katılmazdı. CHP, 3-5 telefona teslim oluyor ve sözünü yiyorsa memleketi idare etmeye nasıl talip olabilir? Yarın birgün devleti idare etseler Amerika’dan da Avrupa’dan da telefonlar gelecek o zaman ne yapacaklar?”

Konuşmalarının sonunda gösterdikleri hoşgörüden dolayı Emniyet yetkililerine de teşekkür eden Hocaefendi: “Biz polisimizin de askerimizin de düşmanı değiliz. Bizi teröristlerle beraber göstermeye çalışanlar bilsin ki; biz hiçbir programımızda bir şeye zarar vermedik, bir tek cam bile kırmadık, bir molotof atmadık” dedi ve orada bulunan herkesi; “Burayı terk ederken bir tek ota bile zarar vermeyin” diye uyararak alandan ayrıldı.

 

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Furkan Nesli 5 Yaşında (Sayı 61)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

انهيارُ الأُمَّةِ وأسبابُ الانهيار – الجزء الرابع | Sayı 95

الحمدُ للهِ الذي أرانا في كتابِه العزيزِ طريقَ الهدايةِ وعلّمنا القوانينَ التي نُؤسّسُ بها…