Anasayfa Genel İslam Medeniyeti Yolunda, Durmak Yok, Yola Devam! | Sayı 72

İslam Medeniyeti Yolunda, Durmak Yok, Yola Devam! | Sayı 72

9 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Bizim bildiğimiz tek bir menfaat var, o da Allah’ın rızasıdır…”

Alparslan KUYTUL Hocaefendi

Furkan Vakfı, Mart ayında da Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği zengin programlarıyla halkımıza hizmet etmeye ve toplumu bilinçlendirmeye devam etti. Öncü bir neslin hazırlanması amacı ile yola çıkan Furkan Vakfı, Allah’a yaklaşacak, marifetullaha ve muhabetullaha ulaşacak, manevi âlemde yükselecek, hakkı ve hakikati savunacak, ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olur’ söylemiyle yürüyecek bir nesil için eğitim ve kültürel faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor.
Faaliyetlerine aralıksız devam eden Furkan Vakfı;

16 Mart Perşembe günü Adana’nın Çukurova ilçesinde, Eğitimci-Yazar Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım’ın konuşmacı olarak katıldığı “Kur’an Medeniyetine Doğru” konulu bayan konferansını gerçekleştirdi.

Furkan Vakfı, Adana’nın Sarıçam ilçesinde 23 Mart Perşembe günü ise “Müslümanın Hayatında İbadet” konulu bayan konferansını gerçekleştirdi. Programa Eğitimci-Yazar Semra Kuytul Hocahanım konuşmacı olarak katıldı.

Ayrıca 18 Mart Cumartesi günü Adana’da Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım’ın katılımıyla “İmanın Zaferi Çanakkale” konulu program gerçekleştirildi. Ankara’da ise aynı gün aynı konu ile Semra Kuytul Hocahanım’ın gençlere yönelik yapacağı söyleşi programı emniyet engeline takılınca program Ankara Furkan Derneğinde gerçekleştirildi.
Yine aynı gün Kahramanmaraş’ta Zeynep Akgün Hocahanım’ın katılımıyla “Kur’an’daki Genç” konulu gençlere özel program, Elazığ’da ise Esma Ardıç Hocahanım’ın katılımıyla “Gençlik ve Mücadele” konulu konferans gerçekleştirildi.

Furkan Hareketi, Kur’an’daki kardeşlik anlayışını hayatlara yerleştirmek ve iman hakikatlerini yeniden hatırlamak maksadıyla Furkan Nesli Dergisi yazarlarımızdan Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım’ın katılımı ile İstanbul’da, yine Furkan Nesli yazarlarımızdan Semra Kuytul Hocahanım’ın katılımı ile Gaziantep’te iki muhteşem kardeşlik programı daha gerçekleştirdi. Yapılan programlar bayanlar tarafından yoğun ilgi gördü.

İlgilenme

Furkan Vakfı, yılın hedefi olan “İlgilenme” konusuna binaen dört günlük seminer programı düzenledi. İlk gün Uzman Psikolog Eser Ölçer’in konuşmacı olarak katıldığı programın diğer günlerinde Alparslan Kuytul Hocaefendi konuşmacı olarak katıldı. Zengin içerikli programda ilahiler, sinevizyonlar ve skeçler de yer aldı.

1 Nisan Cumartesi günü Niğde’de Semra Kuytul Hocahanım’ın katılımıyla düzenlenen kardeşlik programında ise engellemeler yaşandı. Düğün salonu önünde toplanan halk mağdur edildi. Dernek yetkililerinin basın açıklaması yapmasına dahi izin verilmedi. Mağdur edilen halk, dernek binasına sevk edilerek program orada gerçekleştirildi.
Furkan Hareketi, İslam Medeniyeti inşası için her türlü zorluk ve engellemelere rağmen şehir şehir dolaşarak Hakk’ın sesini duyurmaya devam etmekte fakat bu hayırlı hizmetlerin önünü tıkamaya çalışanların zulüm ve iptallerinin arkası kesilmemektedir. 25-26 Mart Siirt ve Batman’da gerçekleştirmesi planlanan “Hz. Peygamber ve Hudeybiye Zaferi” konulu konferans da iptal edildi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmacı olarak katılacağı ve Peygamberimizin anlatılacağı konferanslar OHAL gerekçe gösterilerek Valilik kararı ile yasaklandı. Konferansın iptal edilmesi üzerine Siirt Dernek Binası önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Ancak aynı OHAL sürecinde bir çok program, konserler, seçim çalışmaları ve mitingler yasaklanmadan devam etmektedir. Son zamanlarda Avrupalı bazı ülkelerde Türkiye’nin miting ve konferanslarının engellenmesi tepki toplarken, tenkit edenler kendi ülkelerinde yıllardır yaptıkları engellemelere devam ediyor.

Furkan Vakfı Lideri Alparslan Kuytul Hocaefendi 24 Mart Cuma günü gerçekleştirdiği tefsir dersinin ardından Batman ve Siirt konferanslarının iptalinin duyurulması üzerine, son zamanlarda neredeyse tüm konferanslarını iptal edenlere sert tepki gösterdi. “Hangi yüzle Almanya’ya, Hollanda’ya demokrasi dersi vermeye çalışıyorlar ben anlamıyorum. Bir de utanmadan Türkiye’de daha fazla fikir özgürlüğü olduğunu söylüyorlar. Bütün konferanslarımı iptal ediyorsunuz? Utanın!” diyerek yaklaşık üç yıldır konferanslarının çeşitli yollarla engellenmesi ve iptal edilmesine yönelik tepkisini dile getirdi.

FURKAN VAKFI BAYAN KOLLARINDAN ANKARA VE KOZAN’DA KUTLU DOĞUM COŞKUSU!

Furkan Vakfı Bayan Kolları, Kutlu Doğum Ayı içerisinde olmamız münasebeti ile geçtiğimiz günlerde Ankara ve Kozan’da da 2 ayrı program gerçekleştirdi.
Furkan Derneği Ankara Bayan Kolları, Semra Kuytul Hocahanım’ın konuşmacı olarak katıldığı kutlu doğum programı gerçekleştirdi. Furkan Vakfı Kozan Bayan Kolları ise, Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım’ın konuşmacı olarak katıldığı kutlu doğum programı gerçekleştirdi. Programlar bayanlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Hocaefendinin Diğer Yazıları
Kategoriden Daha Fazla: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’den Gündeme Dair Analizler | Sayı 73

Alparslan Kuytul Hocaefendi son günlerde Türkiye’de Müslüman camia arasında çok konuşulan …