Anasayfa Furkan Nesli İslam Davasına Gönül Veren Kardeşlerimizden Gelenler

İslam Davasına Gönül Veren Kardeşlerimizden Gelenler

10 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Esselamu aleyküm, benim akrabalarım ile ilgilenme hususunda derdim vardı, vicdanım rahatsızdı. Başkalarına anlatıyoruz ancak kendi kardeşlerimize, ailemize anlatamıyoruz diye hep düşünüyordum. Dua eder, ‘Ya Rabbi, benim aileme anlatma imkânım yok, başkalarına anlatmam hatırına onlara da dinimizi anlamayı nasip et’ derdim. Hocamızın ‘Akraba Grubu’ projesiyle artık fiili duaya geçtik. Bu proje İslam Medeniyeti’nin inşasındaki gelişmelerden biri olacak Allah’ın izniyle. Allah Hocamızdan razı olsun. Rabbim yolumuzu açsın. Bu proje vesilesi ile milyonlara ‘Tevhid Davasını’ götürebilmeyi bizlere nasip edip, bizi de bu şerefe layık eylesin. (Âmin)  

Cansu KOLCU – GAZİANTEP

Kıymetli Kardeşlerim, ben bir gün sürekli ilgilendiğim birçok tanıdığıma ziyarete gittim. Bu arkadaşların artık sohbetlerimize katılmalarını istiyor ve bunun için ilgimi arttırıyordum. Ancak heyecanla evlerine kadar gittiğim o gün; istisnasız hepsi beni geri çevirdi. Özel ilgilendiğim bu insanların davetimi reddetmeleri, dünyaya bu derece kanmaları ve ilgimin karşılığını alamamam canımı çok sıkmış bana çok dokunmuştu. Eve dönerken ağlayacak derecedeydim. Dua ettim ‘Ya Rabbi, katından rahmet gönder.’ diye… Eve adımımı atar atmaz, yanıma biri geldi ve ‘Beni ağabeyim yönlendirdi, sohbetlere katılmak istiyorum’ dedi… Subhanallah! Kapılar üstüme kapanınca ilgilenmemin karşılığını bulamadım sanıyordum ama şanı yüce Rabbim ayağıma kadar bir kulunu gönderdi. Ben de bu kardeşimizle konuştum, sorularına cevap verdim ve kendisini hemen yönlendirdim. Şuan hala dinini öğrenmeye devam ediyor elhamdülillah.

Sümeyye TAŞ – ADANA

Ben küçük yaşımda annem aracılığı ile cemaatimle tanıştım. Küçük yaşta olmama rağmen hocalarımın bana göstermiş oldukları ilgi benim cemaatime olan bağlılığımı arttırmıştı. Özellikle bir hocamızın bana karşı olan ilgisi, yaptığı sürprizler, ilgili davranışları çok dikkatimi çekmişti. Sanki karşısında bir yetişkin varmış gibi davranıyor, beni önemsiyordu. Benim şuan İslami hareketin içerisinde olmamın vesilesi o hocamdır. Allah o gün küçük olmama rağmen beni es geçmeyip büyükmüşüm gibi davranan, küçük kalbime sevgi tohumları eken o kıymetli hocamdan razı olsun. Ve bugün şunun farkına vardım; davetçi karsısındaki muhatabı kim olursa olsun ondan ilgisini geri tutmamalı, hele de bu genç ya da çocuk ise. Çünkü ileride mutlaka o ilginin meyvesini en iyi şekilde alacaktır.

Zeynep ARIKAN – BURSA

Esselamu Aleyküm, ben müsaadenizle Furkan Nesli’nin kıymetli okuyucuları ile nacizane bir anımı ve rüyamı paylaşmak istiyorum. İstanbul’da son yedi yılın en yoğun kar yağışı yaşanıyordu. Ve her çarşamba mutad olarak gerçekleştirdiğimiz İslami sohbetimizin olacağı gün ise; bu yoğun kar yağışına, fırtınaya denk gelmişti. İnsanın başını dahi dışarı çıkarmak istemediği böyle iç donduran bir günde ister istemez aklıma ‘Acaba bugün sohbetimiz olur mu?’ sorusu geldi. Telefona sarıldım ve hocahanımı aradım. Hocahanım ise ‘biz davetimizi sadece öldüğümüzde iptal ederiz biiznillah’ deyince utandım ve kapı kapı dolaşmaya başladım buz kesen soğuğa aldırmadan. Kapıda beni görenler halime acıyor ve ‘neden dışarı çıktın?’ der gibi üşüyen gözlerime bakıyorlardı. Aldırmadım çünkü hocam o kadar uzaktan geliyordu ben bir kaç kapı tokmaklamışım çok mu? Tüm kapılara gittim hanım kardeşlerimi çağırdım ve o gece bir rüya gördüm. Rüyamda benim kapılara gidişimi tek tek bana izletiyorlardı ve bir ses diyordu ki: ‘Senin kapılara gidişini ALLAH kaydetti.’ Çok büyük ve güzel bir kameradan kendimi izliyordum, her anım çekilmişti. ‘Bu ben miyim gerçekten?’ diye sordum? ‘Evet, bu sensin!’ dedi o ses. Uykudan uyanınca rüyanın etkisinden bir süre kurtulamadım. Anladım ki Rabbimiz ilgilenmemizden kapı kapı gezmemizden asla habersiz değil her şeyi hesap gününde ortaya katmak için kaydediyor. Allah ilgileneni de, evinde oturanı da görüyor. Onun rızası için kazanmaya çalıştığınız bir kişiyi de gittiğiniz bir kapıyı da. Allah’a emanet olun…

Bir Kardeşimiz – İSTANBUL

Hak yolun davetçisi olmakla müşerref olan bir hizmet ehliyim. Bu konuda en yakınlarım en çok muhatabım olması gerekirken farkında olmadan onları hakka davetin dışında tutuyordum. Ailemden ‘Allah yolunda hizmet’ için her ayrılışım içimde büyük sıkıntı ve acıya sebep olmuştur yıllarca. Fakat biliyordum ki bunun adı ayrılık acısı, özlem vs. değil, Hak yolda yürürken onların olamayışının verdiği bir sıkıntıydı bu. “En yakınlarını uyar” ayetini tatbik etmeye çalıştığım şu günlerde içimdeki huzurun tarifi mümkün değil. Yakınlarım ve akrabalarımla davet halkasında buluşmak; işe Allah Rasulü’nün başladığı yerden başlamaktır. İşte bunun adı huzur, bunun adı Nebevi Hareket Metodu… Ve en nihayetinde kişinin kendisi için, akrabası için, ümmet için kurtuluştur inşallah…

Eda SÖZEN – VAN

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
 • 94. Sayımız Çıktı

  EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…
 • 93. Sayımız Çıktı

  EDİTÖR Furkan Nesli Dergisi olarak Ocak ayı kapağımızda son zamanların en çok konuşulan ve…
 • THE DECLINE OF OUR UMMAH AND ITS REASONS – 1

  I start by praising Allah, who created us as caliph of the earth and showed us the right p…
 • SEVABINI ALLAH’TAN UMARAK SABRET | Sayı 92

  Hamne binti Cahş’ın gözü kulağı Uhud’daydı. O Uhud’a ciğerparelerini göndermiş, yüreği de …
 • İstatistiklerle Yemen | Sayı 92

  Yemen, İslam’ın doğuşuna kadar yaklaşık 3000 sene çeşitli medeniyet ve krallıkların yaşadı…
 • Haber-Yorum | Sayı 92

  TÜRKİYE MAVİ MARMARA DAVASI DÜŞTÜ          &n…
Kategoriden Daha Fazla: Furkan Nesli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

94. Sayımız Çıktı

EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…