Anasayfa Genel İskenderun’da Konferans Coşkusu | Sayı 72

İskenderun’da Konferans Coşkusu | Sayı 72

5 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Furkan Hareketinin Erleri, Geçtiğimiz Yıl Yaşanan Engellemenin Ardından Bir Kez Daha İskenderun’daydı

Ama Bu Defa Otobanda Değil Konferanstaydı

Furkan Vakfı’nın geçtiğimiz yıl 29 Mayıs 2016’da İskenderun’da gerçekleştirmek istediği konferansı, bir muhtar kadının istememesi bahane edilerek güvenlik gerekçesi (!) ile son anda iptal edilmişti. Bunun üzerine Furkan Vakfı yetkilileri güvenliklerini kendilerinin sağlayacağını söyleyerek İskenderun konferansını tertip edeceklerini duyurmuşlardı. Böylesine ciddiyetsiz bir tehdit dikkate alınarak ciddi engellemeler ile karşılaşan Furkan Vakfı mensupları iptal edilen konferansları için basın açıklaması gerçekleştirmek istemiş ancak basın açıklamasına dahi izin verilmeyerek şehrin girişinde yaklaşık 8.000 katılımcıyla birlikte tomalı, biber gazlı müdahaleye maruz kalmışlardı. Furkan Hareketinin erlerinin hafızalardan silinmeyecek bu zulme rıza göstermeyerek emniyet güçleri ile yaşanan hadiselere dik durmaları sonucunda, şehrin girişinde basın açıklaması yapmalarına izin verilmişti.

Geçen yıl engellemeler sebebi ile İskenderun’da konferans gerçekleştiremeyen Furkan Vakfı, 2 Nisan Pazar günü Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin katılımıyla “İmana Ulaşmak” konulu konferanslarını gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımın olduğu konferans halka coşku dolu anlar yaşattı.

Konferanslarının ardından soruları cevaplayan Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye, gelen ilk soru oldukça dikkat çekiciydi: Babam Geçen Seneki İskenderun Konferansınızda Önünüzde Duran Polislerden Biriydi. Çok Pişman Oldu. Helallik İstiyor. Hakkınızı Helal Eder misiniz?

Alparslan Kuytul Hocaefendi bu soruyu: “Müdahale emrini veren Emniyet Müdür Yardımcısı da gelip daha sonra helallik istedi. Ona da hakkım helal olsun bu kardeşimize da hakkım helal olsun. Bizi askerimizle polisimizle karşı karşıya getirenler ayıp ettiler. Biz terörist bir hareket değiliz! Biz hayırlı bir neslin meydana gelmesi için gayret eden insanlarız. Bizim o konferansımızı engellemekle ellerine ne geçti? Hiçbir şey. Mesela bugün burada bu konferansı düzenledik ne kaybettiler? Bir şey kaybetmediler. Benim temennim şudur ki İskenderun konferansıyla bundan sonrasında engellemeler kalksın, bundan sonrası için bir başlangıç olsun. Geçen seneki İskenderun olayı da kötü bir başlangıç olarak başımıza gelmişti. Bu haksızlığın bitmesi, konferansların engellenmesi de yine İskenderun’a nasip olsun böyle devam etsin.

Biz insanız hata yaptığımız zaman birisi bize ilmi delillerle hatamızı söyleyebilmeli. Yoksa biri doğruları söylemezse kim doğruları öğretecek? Herkes yanlışı alkışlarsa, böyle bir toplumun batması hak olur. Bazılarının doğruyu söylemesi gerekmez mi? Aslında herkesin doğruyu söylemesi gerekirdi fakat birçoğu menfaatinin hesabını yapıyor. Bizim bildiğimiz tek bir menfaat var o da Allah’ın rızasıdır Allah’ın rızasından başka menfaat bilmiyorum” şeklinde cevapladı.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

94. Sayımız Çıktı

EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…