Anasayfa Bölümler Sayılar “Tevhidî Furkan Hareketi’ne Derin Güçlerce İftira Kampanyası” (Sayı 51) Hocamıza Atılan İftiralara Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! (Sayı 51)

Hocamıza Atılan İftiralara Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! (Sayı 51)

14 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Ömrünü İslam davasına adayan, her anında İslam ümmetinin içinde bulunduğu durum için kederlenen ve bu durumdan kurtuluş için Öncü bir neslin yetiştirilmesini kendisine vazife bilen Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi son zamanlarda bazı iftiralara maruz kalmıştır. Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı diyen Hocaefendi’nin, hayatında bundan başka bir derdi ve tasası olmamıştır. Talebeleri ve onu tanıyanlar bilirler ki; Hocaefendi, her zaman ehl-i sünnete bağlılığı ile tanınmış ve asla Müslümanlara ve İslam’a zarar veren bir fikrin ve yapılanmanın yanında olmamış ve onları savunmamıştır. Hayatının her safhası gözler önünde olan Hocamıza karşı başlatılan iftira kampanyası halkımızın büyük tepkisini çekmiş ve gerek sosyal medya üzerinden gerekse bizzat bize ulaşan mesajlarda Hocamız’ın sevenleri bu iftiraları başlatanları esefle kınamakta ve herhalükarda desteklerini bildirmektedirler. Sizler için hazırladığımız sayfamızda bu tepkilere yer verdik… Destek olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun…

“Onlar müminlere karşı tuzaklar kuruyorlar. Muhakkak ki Allah plân kuranların en hayırlısıdır ve onların tuzaklarını başlarına geçirir.”
“Hocamız hakkında İrancı, Şia Sempatizanı olduğuna dair söylenilen bu asılsız iftiraları duyunca çok üzüldük. Çünkü Hocamız yaklaşık 30 yıldır İran ve Şia’nın İslam dışı uygulamalarını eleştirmektedir. Bizzat kendimiz Hocamızın dersinde bu konudaki görüşlerine şahit olduk ve Hocamız konferanslarda kendisine gelen sorulara verdiği cevaplarda da Şia’nın Eh-i Sünnet dışı görüşlerini eleştirmektedir. Ehl-i Sünnet düşmanı iftirasına gelince; birçok hocanın, İslam’a zarar vermeye çalışan fikirlere sahip hocalara karşı sessiz kaldığı zamanlarda hocamız hep Ehl-i Sünneti savunmuş, sapık fikirleri tenkit etmiştir. Bu iftiraları atanların niyeti, yeniden filizlenen İslam davasını bitirmeye çalışmaktır. Onlara sözümüz Rabbimiz’in kelamıyladır; “Onlar müminlere karşı tuzaklar kuruyorlar muhakkak ki Allah plân kuranları en hayırlıdır ve onların tuzaklarını başlarına geçirir.”
Murat EYİ

“Bu Gibi İftiralar Bizi Hocamıza Ve Davamıza Daha Sıkı Bağlamaktadır…”

“Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında “Tasavvuf ve Tarikatı inkâr ettiği” ve “Cübbeli Ahmet Hoca’ya kâfir dediği” iftiralarına karşı Hocaefendi’nin konu ile ilgili açıklamasını yaparken bizzat konuştuğu salonda idim. Canlı olarak dinlemiş birisi olarak bu olayın bu şekilde iftiraya dönüşmesi beni hem üzdü hem de şaşırttı. Hocamız yıllardır tasavvuf dersi yapmış olduğu halde kendisine böyle bir iftira atılması gösteriyor ki; Muhterem Hocaefendi’nin bütün söylemlerinin tevhid olması bazı çevreleri rahatsız etmektedir. Bu gibi çirkin saldırılılarla Hocamızın hızı kesilmek istenmektedir. Şu iyi bilinmelidir ki; bu gibi iftiralar bizi Hocamıza ve davamıza daha sıkı bağlamaktadır.”
Ali Fuad GÜVENMEZ

“Yolum da Hak Hocam da Hak!”

“Öncelikle şunu belirtmeliyim ki toplumda tevhidin anlatılmasından rahatsız kimseler mevcuttur. Bunlar İslam Medeniyeti söylemiyle ortaya çıkılmasından da rahatsızdırlar. Onların istediği hoca modeli, insanlara davasını anlatmayan, onları harekete geçirmeyen hocadır. Muhterem Hocaefendi gibi olan dava adamlarına iftiraların atılması çok normaldir. Çünkü davanın kaderinde bu vardır. Gerçek İslam anlaşılmasın diye İslam âlimlerine karşı edepsizce hiçbir delili olmadan atılan bu iftiraları duyunca, bu yolun hak yol olduğuna Hocamızın da Peygamberi yolda olduğuna inancım bir kat daha artmıştır.”
Mehmet KAPLAN

“Atılan iftiralar kardeşlik bağımıza atılan yeni bir düğümdür. İftiralara en büyük cevabımız davamıza ve Hocamıza bağlı binlerce kardeşimizin dik duruşudur.”
Murat Yılmaz

 

“Hocamızın tasavvufu inkâr etmesi bir tarafa dursun o, günümüzde müslümanların tasavvufa yeteri kadar önem vermediğini savunmaktadır. Hocamızın tasavvuf dersleri internette bulunmaktadır. Ve konferanslardan sonra sorulan sorulara verdiği cevaplarda da Hocamız bu görüşü her zaman savunmaktadır. Hocamızın eleştirdiği husus günümüzdeki bazı tarikatların dini batıl inanç ve hurafelerle doldurmasıdır. Bunları da Kur’an ve sünnet ışığında delillerle açıklamaktadır.”
Yusuf İSLAM SEVGİLİ

 

 

Grup Furkan’ın ifadesiyle; “İstanbul’dan Ağrı’ya varsa hizmet gideriz, Hocamıza gönülden biz itaat ederiz.”
Haydar Akoraler

 

 

“İftira işte adı üstünde. Çamur at izi kalsın. Yıllarca Türkiye’de böyle dava adamları az görüldü. Mevcut sistemin ve düzenin çarkına su döken hocalar örnek gösterildi bizlere. Ve insanımız böyle hocalara alıştırıldı. Yani laiklik ile İslamı bağdaştıran hocalar örnek gösterildi. Meseleleri dobra dobra anlatan, hakikatleri gizlemeyen “şunu söylersem başıma bir şey gelir mi?” diye korkmadan tevhidi anlatan dava adamlarına toplum olarak alışık değiliz. Hocamız insanların duymadıkları bazı hakikatleri anlattığı için iftira atma yoluna başvuruyorlar. Hocamız bize tevhidi öğretti. Hükmeden bir Allah’ı, hayatın her alanında Allah’ın dediği olması gerektiğini öğrettiği için kendisine “İrancı, Tekfirci, Tasavvuf Düşmanı” diyorlar. Peygamberlere bile iftira atılmıştı. İddia sahibi, iddiasını ispat etmekle mükelleftir. İrancı ise, tasavvuf düşmanı ise delilleri ne? 15 yıldır bu cemaatin içindeyim ve ben buna dair bir şey görmedim. Kur’an’ın ve sünnetin dışına çıkıldığını hiç görmedim. Hocamız hedefine kilitlenmiş bir dava adamıdır ve biz her dem onunlayız Allah’ın izniyle…”
Sibel SALTAN

 

“Rabbimize hamdolsun ki, basiret ve feraset sahibi bir Hocamız var. Daha ilk günden tezgâhlanan oyunu görebildik.”
Kübra Karabulut

“Hocam! Cemaatimizi kurduğunuzdan bu yana hep sıkıntı, çile çektiniz. Allah için çalıştınız. Bu iftiralar karşısında da üzülmeyin. Allah sizinle beraberdir. Biz sizinleyiz… Allah yardımcınız olsun.”
Fadime YARDIM

“Ben mahalle sohbetlerine katılan biri olarak içimde hiçbir şüphe olmadan inanmıyorum bu iftiralara. Çünkü Hocamızın söylem ve eylemlerinde hiçbir farklılık görmedim. Yaşantısı, Kur’an ve sünnet üzere olması ve söylediği her şeyi ayet ve hadislerden söylemesi, kendi kafasından konuşmaması zaten haklı olduğunun delilidir.”
Meral YEL

“Bu davayı bize öğreten kıymetli hocamız gece, gündüz demeden gayret ediyor. Hakkı her an söylüyor. Korkmuyor ve asla geri adım atmıyor. Ben çocuğum-çoluğumla âcizane her şeyimle onun yanındayım. Allah ondan razı olsun. Kalbimizde şek yok hamd olsun, yolu daima açık olsun. İNŞALLAH…”

Hanife EREN

 

“Hocamıza atılan iftiralara inanmıyorum. Eğer Hocamızı gerçekten tanımak istiyorsanız buyurun gelin vakfımıza bekleriz. Biz bu yolda, Allah’ın güzel yolunda Hocamızla beraber canımızla ve malımızla varız ve sonuna kadar da Hocamızla beraberiz inşaallah.”

Kıymet ÖZDEMİR

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: “Tevhidî Furkan Hareketi’ne Derin Güçlerce İftira Kampanyası” (Sayı 51)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

HALİFE’YE MEKTUP| Sayı 93

Halife Ömer bin Abdülaziz, Hasan-ı Basrî Radıyallahu Anh’den, adaletli bir halifenin vasıf…