Anasayfa Genel Heyecanlı Bekleyiş Bitiyor… (Sayı 55)

Heyecanlı Bekleyiş Bitiyor… (Sayı 55)

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Gayesi Allah rızası, hedefi İslam Medeniyeti olan Öncü Nesil; 2015-2016 yılına yine dolu dolu etkinliklerle giriyor. Bayan, erkek, genç, yaşlı demeden herkese yönelik olarak yapmış olduğumuz sosyal kültürel etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Adana konferansı ile başlayan yoğun gündem; Eğitimci- Yazar Semra Kuytul Hocahanım’ın Erzurum’da bayanlar için yapmış olduğu konferans ile devam etti. Erzurum’da gerçekleştirilen programa bayan kardeşlerimiz yoğun ilgi gösterdi. Bayan kardeşlerimizin programları yılsonuna kadar Kayseri, Konya, Elazığ ve daha birçok şehirde devam edecek.

Kurulacak olan medeniyetin temel taşlarını; aydın âlim vasfına sahip gençlerin oluşturacağını ve Efendimizin Gençleri gibi sahabe nesli yetiştirmeyi planlayan bu doğrultuda çalışmalar yapan Furkan Vakfı Gençlik Kolları söyleşi programı ile yıla bismillah diyor. Adana ve çevre illerde eğitim gören üniversiteli bayan kardeşlerimizin 22 Kasım 2015 saat 11.30 Furkan Vakfı binasında Muhterem Alparslan Kuytul ile yapacakları söyleşi programıyla birlikte Öncü Nesil hedefe adım adım yaklaşıyor.

“O muttakiler ki bollukta da, darlıkta da Allah yolunda infak ederler.”1

Öncü Nesil; aynı zamanda infak şuurunu geliştirmek ve Allah yolunda yapacağı çalışmalarla ihlâsı yakalamak için kermesler düzenliyor. Çoğunluk olarak mahalle sohbetlerine katılan bayan kardeşlerimizin emekleri ile açılan kermes faaliyetlerimiz yurt genelinde, birçok şehrimizde başlamış bulunmaktadır.

Rabbim;

7-24 durmadan dinlenmeden, “Boş Durma Zamanı Değil, Koşturma Zamanı” diyen Hocasının izinden giden ve Allah yolunda akıtacağı her bir alın terinin İslam medeniyetine harç olacağını bilen öncü neslin çalışmalarını katında makbul eylesin. Ve bir an önce İslam medeniyetine kavuşmayı nasip eylesin inşallah.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

“30 OCAK 2018” UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ! | Sayı 93

30 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen şafak operasyonu ile gözaltına alınan, 8 Şubat’ta mahke…