Anasayfa Anasayfa Furkan Vakfı Her Şeye Rağmen Yoluna Devam Ediyor | Sayı 68

Furkan Vakfı Her Şeye Rağmen Yoluna Devam Ediyor | Sayı 68

13 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Demir dövülmeden çelik olmaz! Demir dövülmeden kılıç olmaz! Bu zulmü yapanlar bilsinler ki; biz demiriz ve bize zulüm yapıldıkça sağlamlaşıyoruz.”

Alparslan Kuytul Hocaefendi

Kasım Ayı Faaliyetleri

• Malatya Konferansı – Afişler Toplatıldı
• Elazığ Konferansı – Afişler Toplatıldı
• Bursa Konferansı – İptal Edildi – Aynı Saatte Uzay Haber Tv’de Program Yapıldı
• İstanbul Konferansı – İptal Edildi – Saraçhane’de Basın Açıklaması Yapıldı
• Konya Konferansı – İptal Edildi Ve Yeni Başvuruya İzin Verilmedi
• Kayseri Konferansı – İptal Edildi – Basın Açıklamasına da İzin Verilmedi – Dernekte Gerçekleştirildi
• Niğde Konferansı – İptal Edildi – Basın Açıklamasına da İzin Verilmedi – Dernekte Gerçekleştirildi
• Ankara Konferansı – Gerçekleştirildi

Bayan Konferansları

• Dörtyol Bayan Konferansı – Gerçekleştirildi
• Mersin Bayan Konferansı – Gerçekleştirildi
• İzmir Bayan Konferansı – İptal Edildi- Basın Açıklaması Yapıldı
• Adıyaman Gençlik Konferansı – İzin Verilmedi – Program Dernekte Gerçekleştirildi
• Kahramanmaraş Bayan Konferansı İptal Edildi – Basın Açıklaması Yapıldı – Program Dernekte Gerçekleştirildi
• Adana’da Gıda Kermesi Gerçekleştirildi, Erzurum’da ise Kermese İzin Verilmedi.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı her yıl aralıksız olarak devam ettiği konferans ve etkinliklerine bu yıl da tüm engellemelere rağmen ara vermeden devam ediyor.
1990’lı yıllardan beri konferans çalışmaları yaparak Türkiye’nin dört bir tarafında İslam’ı anlatan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, 2016-2017 yılının faaliyetlerine yasak ve engellemelerle başladı.

• Alparslan Kuytul Hocaefendi İskenderun’da yapılan engellemede “Yeni bir dönem başlıyor” demişti. Yılın ilk konferansları olan Malatya ve Elazığ ile yeni dönemin başladığına şahit olduk. Önceleri sadece spor salonları için engel çıkaranlar daha sonra düğün salonu sahiplerini tehdit etmeye başladılar. Bunda da başarılı olamayınca halkın arasında iftira ve karalama kampanyaları başlatarak halkımızın Furkan Hareketine olan bakışını değiştirmeye çalıştılar. 13 Kasım günü Elazığ’da yapacağımız konferansa engel olmak için yapmadıklarını bırakmadılar. Elazığ Konferansı öncesi oradaki bir dernek başkanı Alparslan Kuytul Hocaefendi aleyhine konuşmalar yaptı ve yerel bir gazetede yalan yanlış haberlerle halkta farklı bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Alparslan Kuytul Hocaefendi her şeye rağmen Elazığ’da salonlara sığmayıp taşan kalabalıklarla konferansını gerçekleştirdi. Öyle ki en çok gözdağının verilip, korku oluşturulmaya çalışıldığı Elazığ’da halk, düğün salonunun bahçesine taşarak konferansı izledi.

• Yine Kasım ayı içerisinde yapılması planlanan Bursa ve İstanbul konferansları ise birtakım derin güçler tarafından engellendi. Bursa Konferansı bir gün öncesinde iptal edildi. Bunun üzerine Alparslan Kuytul Hocaefendi Uzay Haber televizyon kanalına konuk olarak iptal edilen konferans yerine konferans tadındaki konuşmasını oradan gerçekleştirdi. Bursa konferansından bir gün sonra yani 27 Kasım’da İstanbul’da yapılması planlanan konferans ise son birkaç saat içerisinde hiçbir haklı gerekçe gösterilmeden iptal ettirildi. Konferans yerine İstanbul Saraçhane Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi.

• 3 Aralık 2016 Cumartesi günü Kayseri’de düzenleyeceğimiz “İman ve Gerektirdikleri” konulu konferans da üç gün kala iptal edildi. 4 Aralık Pazar günü Niğde’de “Hakka Bağlılık” konulu konferans dört gün kala Valilik kararı ile emniyet tarafından hiç bir haklı gerekçe gösterilmeden iptal edildi. Soğuk hava şartlarında kardeşlerimizin sabahlara kadar astığı afişler toplandı ve atıldı. Her iki ilde de iptal edilen konferanslar yerine basın açıklaması yapılmasına dahi izin verilmedi. Tüm engellemelere rağmen Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi programını iptal etmeyip Niğde ve Kayseri’ye giderek konuşmasını dernek binalarında gerçekleştirdi ve “her şeye rağmen yola devam edip, pes etmeyeceğini” bir kez daha göstermiş oldu.

• Şu kısa süreçte son anda yapılan engellemelere Ayşe Dörtgöz Hocahanım’ın konuşmacı olarak katılacağı Kahramanmaraş bayan konferansımız, Adıyaman gençlik konferansımız ve Erzurum’daki kermesimiz de eklendi. Maraş Bayan Konferansı iki gün kala iptal edildi. Öncesinde günlerce süren tanıtım ve duyuru çalışmaları yapılmıştı.

• 11 Aralık 2016 Pazar günü “Dünyanın Beklediği İnsan Hz. Muhammed” konulu Ankara konferansı olumsuz hava koşullarına rağmen yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

• Yine İzmir’de gerçekleştireceğimiz Semra Kuytul Hocahanım’ın konuşmacı olarak katılacağı bayan konferansı birkaç saat öncesinde iptal edildi. Konferans için gelen bayanlar emniyet güçleri tarafından geri gönderildi. Salonun önünde toplanıp basın açıklaması yapıldı. Sıkı güvenlik tedbirleri alan emniyet güçleri basın açıklamasında Kur’an-ı Kerim okunmasına dahi izin vermedi.

• 26 Kasım 2016 Dörtyol Bayan konferansı, 10 Aralık 2016 Mersin Bayan Konferansı afişlerin toplatılmasına ve çıkarılan engellere rağmen gerçekleştirildi. Atılan iftiralara ve duyurulan iptal haberlerine rağmen Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım’ın konuşmacı olduğu konferanslara halk yoğun ilgi gösterdi.

• 10 Aralık 2016 Adıyaman Gençlik Konferansı, izin verilememesi üzerine Furkan Derneği Adıyaman şubesinde gerçekleştirildi.
• Adana’da gıda kermesi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Erzurum’da ise yapılması planlanan kermese izin verilmedi.
Başta Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi olmak üzere, yıllardır bu harekete gönül vermiş insanlara yapılan bu haksızlıkları ve zulmü Furkan Nesli Dergisi olarak bizler de kınıyoruz.
2016 yılının hedefi “İlgilenme Senesi” olarak belirlenmişti. Furkan Hareketi’nin mensupları; önüne denizler çıksa köprüler yapar geçer, dağlar çıksa engel olarak bilmez onu da aşar geçer. Konferanslar İslamî tebliğ için bir yoldur ama eğer bu yolu kapatırlarsa Furkan Hareketi’nin Erleri başka yollarla hedefine doğru ilerlemeye devam edecektir.
Ayrıca her meselede Nebevi Hareket Metodu’nu kendisine şiar edinen Furkan Hareketi’nin Erleri bilmelidir ki; bu yapılanlar Peygamberimize de yapıldı. O’na da ambargo uygulayıp, anlattığı Hak davayı bastırmaya, susturmaya çalıştılar. Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem yapılan engellemelere, uygulanan ambargolara rağmen asla pes etmedi ve geri adım atmadı.
Furkan Hareketi mensupları hiçbir haksızlığa boyun eğmedi ve her defasında hakkını almaya çalıştı. Bundan sonra da haksızlığa ve zulme boyun eğmeyecek ve İslami Hareketi engellemek isteyenlere; Allah’ın izni ve yardımıyla, meydan vermeyecektir.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Yönetici
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

EDİTÖR (SAYI 44)

Furkan Nesli olarak yayın hayatına başladığımız günden beri daima hakkın tarafında olup za…