Anasayfa Bölümler Sayılar PKK' ya ÇÖZÜM, Alevilere AÇILIM, Cemaatlere BASKI (Sayı 44) Her Dava Adamının Edinmesi Gereken 60 Prensip (Sayı 44)

Her Dava Adamının Edinmesi Gereken 60 Prensip (Sayı 44)

2 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Her kardeşimiz;
21. Meseleleri ilmi şekilde tartışmalı ve ahlaki kurallara uymayan tartışmanın şeytanın yardımcısı olduğunu unutmamalıdır.
22. Yaptığı her hizmeti Rıza-i İlahi için yapmalı ve övgü beklememelidir, buna rağmen övülürse bunu Allah’ın hediyesi olarak görmeli ve Allah’ın hediyesiyle gururlanmalıdır.
23. Takva sahibi olmaya çalışmalı ve şüpheli şeylerden kaçınmalıdır. Şüpheli şeyler, âlimlerin bir kısmının haram, bir kısmının ise helal dediği şeylerdir.
24. Devamlı olarak tövbe ve istiğfarda bulunmalı, şeytanın yaptığı iyilikleri hatırlatıp, işlediği günahları unutturmasına fırsat vermemelidirler.
25. Çevresinde “emin kişi” olarak tanınmalı, buna göre davranışlarını ayarlamalıdır. Mesela söz verdiğinde ona mutlaka uymalıdır.
26. Bilmelidir ki, şu üç şey kimde bulunursa o kimse İslam davasının tadını almıştır: a)Malını infak edebiliyorsa b)Davası için gözyaşı ve ter dökebiliyorsa, c)Aklı hep hizmetle meşgul ise.
27. Bilmelidir ki, şu iki kelime siyah ve beyazdan daha zıttır: “CENNET VE RAHAT BİR HAYAT.”
28. Safları sıkıştırmalı ve arkadaşlarıyla güzel geçinmeli, halkla bağlantısını koparmamalı ve halka kavrayacakları şekilde konuşmalı, onlarla tartışmamalıdır.
29. Mescitlere gitmeli camilerden tamamen uzak kalmamalı, cemaat ile güzel bir ilişki kurabilmelidir.
30. Hizmette başarılı olabilmenin şu beş sırrını ezberlemelidir. A-SANCI B-İTAAT C-FEDAKÂRLIK D-KARDEŞLİK E-ÇALIŞKANLIK
(Devam Edecek)

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: PKK' ya ÇÖZÜM, Alevilere AÇILIM, Cemaatlere BASKI (Sayı 44)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

89. Sayımız Çıktı

Furkan Nesli Dergisi olarak “#Zulüm Bitene Kadar” kapak konumuzla Eylül sayımızda sizlerle…