Anasayfa Genel Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Yardım ve Kermes Kolları (Sayı 48)

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Yardım ve Kermes Kolları (Sayı 48)

10 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Kim Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır.” (Buhârî)
Dünyanın her tarafında kermesler, konferanslar, İslamî faaliyetler hızlanmış durumda. Üç asırdan sonra ümmeti Muhammed yeniden kendi medeniyetini kurabilmek için bir şeyler yapması gerektiğini anladı. Ümmetimiz sadece ellerini açıp; ‘Ya Rabbi’ diyerek Allah’ın İslam Medeniyeti’ni kurmayı nasip etmeyeceğini, bunun için gayret gösterilmesi gerektiğini anlamış durumdadır.

Allah Azze ve Celle müslüman kullarına yardımını elbetteki gönderir fakat ilk önce kulunun gayretini görmek ister. Artık ümmet bunun farkına vardı ve dünyanın her yerinde güzel gelişmeler yaşanıyor. İslam yükseliyor elhamdülillah.
Bizler de Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak İslam’ın yükselişi ve yeniden İslam Medeniyeti’nin kurulması için, vakfımızın kurulduğu ilk günden beri bu gayret ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kermeslerimizin gelirini; ümmetin kurtuluşu ve yeni bir neslin hazırlanması için kullanıyor ve yardım kolu olarak; sizlerden gelen yardımları yardıma muhtaç olan fakir ailelere ulaştırıyor, dertlerine biraz da olsa çare olmaya gayret ediyoruz.

İşte sevap arzusu içerisinde olan siz değerli kardeşlerimizin de desteği ile faaliyetlerine devam eden, kermes ve yardım kollarımız:

Furkan Eğitim Ve Hizmet Vakfı Yardım
Ve Kermes Kolları
Yardım Çalışmaları:

“Bütün mü’minler kardeştir”1 ayetini şiar edinerek, “iyilik ve (Allah’ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın. Allah’tan korkun; çünkü Allah’ın cezası çetindir”2 ayetinin gereği olarak maddî-manevî sıkıntı içerisinde bulunan tüm kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz.

Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in; “Sizden biriniz, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek anlamda iman etmiş olmaz.”3 “Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir”4 hadis-i şerifleri gereği ümmet olma yolunda birbirimize destek olup kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gideriyoruz.

Düzenlediğimiz “Kardeş Aile Projemiz”le ‘Bir yüz de siz güldürün’ dedik ve Suriyeli kardeşlerimize en zor zamanlarında maddî ve manevî desteklerimizle yüzlerini güldürmeye, yaşadıkları acıları biraz da olsun hafifletmeye çalıştık. Ve ülkemize muhacir olarak gelen yaklaşık 1000 Suriyeli ailenin, bir kardeş aile ile buluşmasına aracı olduk .
Vakfımız; Peygamberimiz’in Muhacirler ile Ensar’ı kardeş yapma sünnetini bugün Suriyeli kardeşlerimiz için ihya ederek, yüzlerce Suriyeli ailenin acısını hafifletti elhamdülillah… Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak “Müslümanlar, kardeşlerini tanısınlar-tanımasınlar Allah için sevecek kadar iman onların gönüllerine yerleşmiştir. Bunlar da kim oluyor? Bizim yurdumuzda ne işleri var diye düşünmezler. Tam tersi onların yaşadığı zorlukları göz önünde bulundurarak kardeşlerine karşı kalplerinde yakınlık ve sıcaklık hissederler” şuuruyla hareket edip ve tüm kardeşlerimize de bu şuuru vererek; kapılarımızı, sofralarımızı, yüreklerimizi kardeşlerimiz için ardına kadar açtık.

Ayrıca “Haydi Bir Yardım Paketi de Sizden” diyerek, Ramazan-ı Şerif’te sevaplarınıza sevap katmanız için yapmış olduğunuz tüm yardımlarınızı ve Ramazan paketlerinizi sizin adınıza ihtiyaç sahibi talebe ve ailelere ulaştırıyoruz.
Yine her ay düzenli olarak fakir talebelerimizin ailelerine giyim ve erzak yardımı yapıyor ve bayramlarda küçük kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak, onlar için bir olmaya çalışıyoruz.

Kermes Çalışmaları:
Temeli 1990’lı yıllara dayanan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, öncelikle mazlum ümmetimizin uyanışına ve kurtuluşuna vesile olmak, hayırlı işlerde örnek olacak öncü bir nesil hazırlamak, ihtiyaç sahibi aile ve talebelere yardımcı olmak amacıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde yılda birkaç defa, ara ve ana kermesler olmak üzere kermesler düzenlemektedir.

Kermeslerimizden yapacağınız her türlü alış-verişiniz öncü bir neslin oluşmasına ve onların ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunacaktır.
Giyecek, çeyizlik eşyalar, çocuk oyuncakları ve hanım kardeşlerimizin göz nuru dökerek hazırlamış oldukları el işlerinin çok uygun fiyatlarla beğeniye sunulduğu kermeslerimizde ayrıca günlük olarak sıcak yemek çeşitleri de bulunmaktadır. Kermese gelen vatandaşlar, hem uygun fiyatlarla alış-veriş imkânı bulmakta hem de İslam davasına katkı sağlama fırsatı yakalamaktadırlar.

Kermeslerimizde bunların yanısıra, ilmini arttırmak isteyenler için dinî kitap stantları da yer almaktadır.
Yapmış olduğumuz hayır kermeslerimize tüm kardeşlerimizin katılımını bekliyor ve yapılan alış-verişlerle İslam ümmetinin beklediği öncü neslin hazırlanmasına katkıda bulunulmasını temenni ediyoruz. Gayret bizden başarı Allah’tandır.

1-Hucurat, 10
2- Maide, 2
3- Buhârî, Îmân 7
4-Buharî, Mezâlim

Her Türlü Bağışlarınız İçin;

(0322) 359 48 02 nolu telefon numarasını arayabilir ya da ilinizde bulunan Furkan Eğitim Ve Hizmet Vakfı şubelerine başvurabilirsiniz.

  • 701 Sayılı Khk İle Furkan Dernekleri Kapatıldı! | Sayı 87

    8 Temmuz 2018 tarihinde OHAL kapsamında çıkarılan ve Resmî gazetede yayımlanan 701 sayılı …
Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

SEVABINI ALLAH’TAN UMARAK SABRET | Sayı 92

Hamne binti Cahş’ın gözü kulağı Uhud’daydı. O Uhud’a ciğerparelerini göndermiş, yüreği de …