Anasayfa Bölümler Editörden Editör (Sayı 52)

Editör (Sayı 52)

4 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Ülkemizde son günlerde yaşanan olaylar herkesin mâlumu… Furkan Nesli Dergisi olarak bu sayımızda Türkiye’de yaşanan sıcak gelişmelerden ötürü kapak konumuzu “Suruç Katliamı Ve Çözüm Sürecinin Bitirilmesi” olarak belirledik.

Başyazı’da Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi; “Çözüm Sürecinin Bitirilmesinin Perde Arkası” siyasî analiz yazısıyla, yaşanan bu olayların aslında kimlerin işine yaradığını ve niçin planlandığını çok açık ve net ifadelerle kaleme aldı. Ayrıca makaleleri ile gündeme dair konulara açıklık getiren bazı köşe yazarlarının yazılarından yaptığımız alıntılar; bu zorlu süreçte yaşanan olaylara bakış açımızı daha da netleştirecek ve bu bakış açısıyla perde arkasında oynanan oyunların görünmesine yardımcı olacaktır.

Dergimizde Türkiye’de yaşanan bu olaylarla birlikte, içinde bulunduğumuz yaz aylarında insanları kaplayan rehavetin ve ömrü gereksiz işlerle meşgul etmenin tehlikesini dile getirmek istedik. “Şimdi Uyanış Zamanı” artık; boşa geçirecek zamanımız kalmadı. Müslümanların uyanıp ümmet olma vakti geldi. İnsanları uyandırmak ve İslam Medeniyeti kurmak için bir davetçinin en kıymetli hazinesi olan zamanı; yazarlarımızdan Murat Gülnar; “Davetçi Ve Zaman” başlığıyla kaleme aldı.
Yine kıymetli yazarlarımızdan Rumeysa Sarısaçlı; 17 Ağustos depreminin anısına, deprem zamanı gidip gördüğü deprem bölgelerini anlattığı hatırasını bizlerle paylaştı.
Türkiye’nin geçmişine dair bilinmeyenlerin ya da gizlenenlerin, Kur’an ve sünnet çerçevesinde yeniden mercek altına alındığı “Tarihi Gerçekler” sayfamızda Adnan Menderes Hükümeti’nin bilinmeyenleri ve günümüzle benzerliklerini yazarımız Kurtuluş Yahşi gündeme getirdi.

Geçen zamanın ömürden gittiğini unutmamak ve bir an önce özlenen İslam Medeniyeti’ne yeniden kavuşmak için saniye saniye eriyen ömür sermayemizi Allah’ın istediği şekilde değerlendirebilmek duasıyla… Allah’a emanet olun.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Editör
 • Furkan Nesli Dergisinin 75. Sayısı Çıktı

  Çağımız insanının en büyük problemlerinden biri de maalesef ‘şahsiyet’ konusu... …
 • Dergimizin 69. Sayısı Çıktı

  ‘Herkes bulunduğu yerde İslam’ı öğrenmeli ve öğretmeli. Eğitilmiş halk kitleleri olmadan b…
 • 66. Sayımız Çıktı

  “Allah’a davet edenden daha güzel sözlü kimdir?” İlahi emirlerini Rasulü’ne gönderen Rabbi…
 • 64. Sayımız Çıktı

  Dergimizin Ağustos sayısıyla yeniden sizlerleyiz. 15 Temmuz 2016 günü ülkemizde maalesef b…
 • Dergimizin 63. Sayısı Çıktı

  Yaklaşık yüz yıldır din ve siyasetin ayrı olduğunu söyleyenler, maalesef dini siyasetlerin…
 • Dergimizin 62. Sayısı Çıktı | Sayı 62

  Haziran sayımızla sizlerle yeniden buluşmayı nasip eden Rabbimize hamd ediyor ve dergimizi…
Kategoriden Daha Fazla: Editörden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Dergimizin 69. Sayısı Çıktı

‘Herkes bulunduğu yerde İslam’ı öğrenmeli ve öğretmeli. Eğitilmiş halk kitleleri olmadan b…