Anasayfa Bölümler Editörden Editör (Sayı 47)

Editör (Sayı 47)

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Bu davaya omuz vermek isteyen gelsin, bu destana katılmak isteyen gelsin, çilesine rıza gösteren gelsin…”

 

Davayı omuzlayarak, çilesini kendimize şeref bilerek ve yeniden İslam Medeniyeti kurulması için her şeyini bu yolda vererek Furkan Vakfı bünyesinde ve Alparslan Kuytul Hocaefendi önderliğinde tam 20 yıl geride kaldı elhamdülillah.Şükrümüz; bize bugünleri gösteren Rabbimize’dir. Allah yolunda hem tavizsiz hem de aşırılıktan uzak bir şekilde geçen bu 20 yılda vakfın kurucusu olan ve davanın çilesini üstlenen Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Allah razı olsun. Davasını; “Bir Aşk Meselesi” olarak gören, hak ve bâtılın birbirine karıştığı ve Rabbanî metoda uymanın her geçen gün zorlaştığı böyle bir dönemde ferasetiyle ve basiretiyle bize yol gösteren Hocamız’dan Allah razı olsun.

 

“Peygamberi Metotla İslam Davasına Hizmette 21. Yıl” özel sayımızla Mart ayında yeniden sizlerleyiz. Muhterem Hocamız yazı serisine “İnsanı Harekete Geçiren Etkenler-8” ile devam ediyor. Kıymetli yazarlarımız, yaşadıkları ve şahit oldukları Rabbanî yolda, Peygamberî metodla geçen yirmi yılın özetini siz değerli okuyucularımızla paylaşıyorlar.

 

Kapak yazarlarımız “Rabbanî Hareketin 21. Yılı” yazısı ile Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın 20 yıllık çizgisini anlatmakta, “Çile İle Yoğrulan Bir Ömür…” yazısı ile ömrü İslam davasına hizmetle geçen, Rabbanî hareketin Rabbanî lideri, Muhterem Hocaefendi’nin hayatından kesitler sunmaktadırlar.

 

Ayrıca dergimizde Muhterem Hocamız’ın lütf-u ilahi ile sahip olduğu feraset ve basiret örneklerinden oluşan yeni bir sayfa hazırladık. Her sayfasını ilgi ve heyacanla okuyacağınız, okudukça 20 yılın şahit olduğu bir çok hatıralara rastlayacağınız Furkan Nesli’nin 47. sayısı ile sizleri baş başa bırakıyoruz… Hayırlı okumalar…

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Editörden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

HALİFE’YE MEKTUP| Sayı 93

Halife Ömer bin Abdülaziz, Hasan-ı Basrî Radıyallahu Anh’den, adaletli bir halifenin vasıf…