Anasayfa Anasayfa Dergimizin 77. Sayısı Çıktı

Dergimizin 77. Sayısı Çıktı

2 dakika ortalama okuma süresi
0
1

Türkiye’de İslamcılık kavramı çok farklı çeşitlerde ele alınırken Müslümanların eline Tevhid sancağı dışında birçok sancak tutuşturuluyor: “İbadet ve ahlak, demokrasi ve laiklik, savaş, milliyetçilik, insan hakları…”

Furkan Nesli olarak Eylül sayımızda son dönemde sürekli tartışılan İslamcılık kavramını ele aldık. “Türkiye’de İslamcılık” kapak konusu ile “Sancağında Ne Yazıyor?” sorusunu sorduk ve günümüzde hayat düsturu haline getirilip sancaklara taşınan kavramları değerlendirdik. Yazarlarımız sizler için, bir Müslüman olarak Tevhid sancağı taşımak yerine neleri tercih ettiğimizi,

İslamcılık kavramının hayatımıza giriş sürecini, “Bu Dava Bitmez” diyerek sözde İslamcılara ve batıl davalara inat İslam sancağının yükseleceğini Kur’an ve sünnetin yön verdiği bakış açıları ile anlattılar.

Ayrıca Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi ile ülkemizde Coca Cola fabrikasının bir kez daha açılışının yapılmasını konu alan çarpıcı analizlerle dolu bir röportaj gerçekleştirdik.

İslam sancağının yeniden dalgalandığı ve o sancak altında Ümmeti Muhammed’in huzur ve mutluluğa kavuştuğu günleri görebilmek duasıyla…

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Editör
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Dergimizin 80. Sayısı Çıktı

İsrail’in Ortadoğu’nun bağrına bir hançer gibi saplandığı günden bu yana, Filistin toprakl…