Anasayfa Anasayfa Dergimizin 57. Sayısı: “Türkiye Suriye Olma Yolunda Mı?”

Dergimizin 57. Sayısı: “Türkiye Suriye Olma Yolunda Mı?”

4 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Türkiye Suriye Olma Yolunda Mı?” kapak konumuzla sizlerlerle tekrar birlikteyiz. Bu ayki dergi içeriğimizde; sıcak gündem olan, ülkemizin Güneydoğusundaki terör olaylarını, ırk çatışması meydana getiren şer odaklarının tuzaklarını, halkın mağduriyetini ve asıl çözümün ne ile olacağını anlatmaya çalıştık.

Malumunuz olduğu üzere Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Yaşanan bu olayların Türkiye’nin çıkarına olmadığı aşikar, o halde ülkenin bölünmesinin kimlerin işine geldiği düşünülmelidir. Bu arada halkın yaşadığı dram içler acısı…Evleri yıkılanlar, memleketlerini terkedenler, cenazelerini defnedemeyenler, her iki taraftan da verilen kayıplar bölgenin Suriye olma yolunda olduğunu gözler önüne seriyor.

Çözüm süreci müddetince şehit haberi duymadığımız ve bundan dolayı sevindiğimiz o günleri arar olduk. Şu an her gün şehit haberleri duymakta ve halkımızın mağduriyetine şahit olmaktayız. Olan bunca karışıklığa rağmen her iki tarafın da soruna dair sunacakları hiçbir çözüm planları yok, ki olsa dahi bu asla gerçek çözüm olmayacaktır. Gerçek çözüm; Muhterem Hocamız’ın da üzerinde önemle durduğu gibi Kur’an’ın hakem olmasıdır. Yani çözüm; her iki tarafın da Kur’an ve sünnete başvurarak haklarının adil bir şeklide verilmesi ile olur.

Başyazıda Muhterem Hocamız Güneydoğu’da yaşanan olaylar, perde arkası, sorunun ne olduğu ve gerçek çözümün ne ile mümkün olacağı üzerinde durdu. Ayrıca konuya ilişkin olarak kaleme alınan kapak yazılarımızda; tarih boyunca Müslüman Kürt halkı üzerinde oynanan oyunlar, Müslümanların İslam kardeşliği ve bunu ırk ayrımının bozmaması gerektiği konularına değinildi. Yazarlarımızın derin araştırmaları sonucu kaleme aldıkları yazıları ve yayın ekibinin çalışmaları neticesinde dergimizi siz değerli okurlarımıza takdim ediyoruz.
Rabbimiz ülke olarak yaşadığımız bu zor günlerin bir an önce bitmesini ve müslüman halkımızın uyanışını nasip etsin. (Âmin)

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Editör
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Furkan Nesli Dergisinin 79. Sayısı Çıktı

Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in doğum tarihi olan 12 Rebiulevvel’in, Kasım ay…