Anasayfa Anasayfa Dergimizin 52. Sayısı Çıkmıştır

Dergimizin 52. Sayısı Çıkmıştır

4 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Ülkemizde son günlerde yaşanan olaylar herkesin mâlumu… Furkan Nesli Dergisi olarak bu sayımızda Türkiye’de yaşanan sıcak gelişmelerden ötürü kapak konumuzu “Suruç Katliamı Ve Çözüm Sürecinin Bitirilmesi” olarak belirledik.

Başyazı’da Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi; “Çözüm Sürecinin Bitirilmesinin Perde Arkası” siyasî analiz yazısıyla, yaşanan bu olayların aslında kimlerin işine yaradığını ve niçin planlandığını çok açık ve net ifadelerle kaleme aldı. Ayrıca makaleleri ile gündeme dair konulara açıklık getiren bazı köşe yazarlarının yazılarından yaptığımız alıntılar; bu zorlu süreçte yaşanan olaylara bakış açımızı daha da netleştirecek ve bu bakış açısıyla perde arkasında oynanan oyunların görünmesine yardımcı olacaktır.

Dergimizde Türkiye’de yaşanan bu olaylarla birlikte, içinde bulunduğumuz yaz aylarında insanları kaplayan rehavetin ve ömrü gereksiz işlerle meşgul etmenin tehlikesini dile getirmek istedik. “Şimdi Uyanış Zamanı” artık; boşa geçirecek zamanımız kalmadı. Müslümanların uyanıp ümmet olma vakti geldi. İnsanları uyandırmak ve İslam Medeniyeti kurmak için bir davetçinin en kıymetli hazinesi olan zamanı; yazarlarımızdan Murat Gülnar; “Davetçi Ve Zaman” başlığıyla kaleme aldı.
Yine kıymetli yazarlarımızdan Rumeysa Sarısaçlı; 17 Ağustos depreminin anısına, deprem zamanı gidip gördüğü deprem bölgelerini anlattığı hatırasını bizlerle paylaştı.
Türkiye’nin geçmişine dair bilinmeyenlerin ya da gizlenenlerin, Kur’an ve sünnet çerçevesinde yeniden mercek altına alındığı “Tarihi Gerçekler” sayfamızda Adnan Menderes Hükümeti’nin bilinmeyenleri ve günümüzle benzerliklerini yazarımız Kurtuluş Yahşi gündeme getirdi.

Geçen zamanın ömürden gittiğini unutmamak ve bir an önce özlenen İslam Medeniyeti’ne yeniden kavuşmak için saniye saniye eriyen ömür sermayemizi Allah’ın istediği şekilde değerlendirebilmek duasıyla… Allah’a emanet olun.

Daha Fazla
 • 86. Sayımız Çıktı | Furkan Nesli Dergisi

  Editörden Adalet olarak belirlediğimiz kapak konumuzla, İslam penceresinden adalet kavramı…
 • 85. Sayımız Çıktı | Furkan Nesli Dergisi

  İman, ibadet, ahlak ve mücadele ruhu veren yazılarıyla yeni neslin yetişmesinde adeta bir …
 • 82. Sayımız Çıktı

  Furkan Nesli Dergisi Olarak; 30 Ocak 2018 Salı günü sanki bir terör örgütüymüşçesine Fur…
 • 81. Sayımız Çıktı

  Rabbimiz yüce kitabı Kur’an-ı Kerim’de; “Siz dünya hayatını tercih ediyorsunuz. Oysa ahire…
 • Dergimizin 80. Sayısı Çıktı

  İsrail’in Ortadoğu’nun bağrına bir hançer gibi saplandığı günden bu yana, Filistin toprakl…
 • Furkan Nesli Dergisinin 79. Sayısı Çıktı

  Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in doğum tarihi olan 12 Rebiulevvel’in, Kasım ay…
Yazardan Daha Fazla: Editör
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

86. Sayımız Çıktı | Furkan Nesli Dergisi

Editörden Adalet olarak belirlediğimiz kapak konumuzla, İslam penceresinden adalet kavramı…