Böyle Bir Medeniyet Nasıl Ayakta Kalabilir! (Sayı 21)

13 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Onlardan gelen haberler ve istatistikî bilgilere dayanarak, Batı Medeniyeti’nin belli başlı özelliklerine bir bakalım ve ‘böyle bir medeniyet daha kaç sene dayanabilir?’ bir tahmin yapalım.

• En Büyük Yatırımı Savaşa Yapan Bir Medeniyet!

CIA yedi yılda sadece kayda geçen rakamlara göre ve sadece Pakistan’da 3 bin 327 kişiyi öldürdü

Washington merkezli düşünce kuruluşu Yeni Amerikan Vakfı tarafından yayımlanan rapora göre ABD, Pakistan’da 2010’da 46, 2011’de 122 ve 2012’de 72 hava saldırısı gerçekleştirdi.

Bu saldırılara İslamabad yönetimi, egemenlik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle defalarca karşı çıkmasına rağmen ABD, hava saldırılarının kendini savunma(!) amacı taşıdığını ve terörle mücadele için önemli olduğunu savundu.

• Özgürleştirme Yalanı İle Öldüren Bir Medeniyet!

Amerika Dışişleri Bakanı’nın “arkasında biz varız” diye açıklama yaptığı Arap Baharı’nda 2011 Ocak ayından bu yana, Suriye’de ölen yaklaşık 50 bin kişinin dışında, Tunus, Mısır, Libya, Yemen ve Bahreyn’de, 27 bin kişi hayatını kaybetti.

Bunlar dünyaya verdiği zararlardan sadece bir kaçıyken, kendi kendine verdiği zarara baktığımızda sonuç tüyler ürpertici!

• İnsanların Hobileri Arasında ‘Öldürmek’ Olan Bir Medeniyet!

‘En çok sevdiğim iş; Öldürmek’

ABD’nin New York eyaletinde, evini ve arabasını ateşe verdikten sonra yarı otomatik tüfeğiyle yardıma gelen itfaiye elemanlarına pusu kuran 62 yaşındaki William Spengler intihar etmeden önce yazdığı bir notta şunları kaydetti: “Mahallede kaç evi yakabileceğim ve en çok sevdiğim iş olan öldürmede, kaç kişiyi öldürebileceğim konusunda iyi hazırlanmalıyım.” Olay sonrası evde bulunan ceset parçalarının 67 yaşındaki kız kardeşi Cherul’a ait olabileceği, aynı kişinin daha önce de anneannesini öldürdüğü için 17 yıl hapiste kaldığı bildirildi. Ntvmsnbc

• Aile-Akrabalık Kavramları Tükenmiş, Komşuluk İlişkileri İse Bitmiş Bir Medeniyet!

İhtiyarın ölümü 15 yıl sonra fark edildi.

Batı toplumlarında yaşlıların tek başlarına ve unutulmuş olarak ölü bulunması çok rastlanan bir durum olsa da Fransa’da bunun en uç örneklerinden biri yaşandı. Fransa’nın kuzeyindeki Lille şehrinde yaşayan 1921 doğumlu İspanyol ressamın ölümü, 15 sene sonra komşusunun su sızıntısından belediyeye şikâyet etmesi üzerine fark edildi. Eve gelen ekipler, ihtiyarın yatağında pijamalı halde uzanmış olan iskeletini buldu. Lille kamu güvenliği departmanı Başkanı Didier Perroudon: “Bu, komşumuza dikkat etmediğimiz bir toplumda bir insanın tek başına ölümüdür…” açıklamasını yaptı.

• Gençler Canileri Örnek Alıyor!

Norveçli çocukların, Norveçli cani Breivik’e olan büyük ilgisi cezaevi yetkililerini dehşete düşürdü. Breivik, 2011 yılında, başkent Oslo ve Ütoya Adası’nda gerçekleştirdiği silahlı eylemlerle 77 kişiyi acımasızca öldürmüştü. Breivik’in avukatı, müvekkiline 18 yaşın altında çok sayıda gencin mektup yazdığını söyledi. Mektupta yazan ifadeler sebebiyle endişeye kapılan cezaevi yönetimi, sosyal hizmet kurumu yetkilileri ve mektupları kaleme alan çocuk ve gençlerin aileleriyle temasa geçti.

• ABD’den Yeni Bir Okul Katliamı Haberi!

Bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda, 18’i öğrenci olmak üzere 27 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Silahlı ve maskeli bir saldırgan, Sandy Hook İlkokulu’na girerek etrafa rastgele ateş açtı. Ntvmsnbc

• ABD’de İnsanlık Kendi Kendini İmha Ediyor!

Yılda 32.000 kişi intihar ediyor. İntihar edenlerin üçte biri alkollü, bir o kadarı da çeşitli miktarlarda uyuşturucu kullanıcısı.

Her yıl 17.000 Amerikalı, katillerce öldürülüyor. – ABD’nin Irak işgalindeki kayıpları 4.000 civarında- Her yıl Amerikalı Amerikalıyı savaş varmışçasına öldürüyor. Üstelik bu rakam alınan önlemler sonunda ulaşılmış ‘iyileşmiş’ rakam.

Sadece 2006 yılında 42.642 Amerikalı trafik kazalarında can verdi. Bu rakam Amerika için son 5 yıl içindeki en düşük rakam.

Sadece 2005’de alkolün neden olduğu trafik kazalarında 16.885 kişi öldü.

Her iki dakikada bir tecavüz yaşanıyor. ABD dünyanın en çok tecavüz yaşanan ülkelerinden biri. ABD’de her yıl çeyrek milyon kadın tecavüze ve cinsel saldırıya uğruyor. Her yıl yaşanan yaklaşık 93.000 tecavüz sonucunda 32.000 kadar hamilelik vakası yaşanıyor. Bu rakam Bosna Savaşı esnasındaki rakama yakın.

Mala dönük saldırı sayısı yılda 10 milyon vakayı aşıyor.

ABD’de bir yılda çalınan otomobil sayısı Türkiye’nin yıllık üretiminin bile üzerinde. Her yıl 1 milyon 200 binden fazla otomobil Amerikan sokaklarından kayboluyor.

Yıllık kapkaç hırsızlığı sayısı ise 6 milyon 700 binin üzerinde.

2006 yılında hapishanelerde yatanların sayısı 2.38 milyon kişi olmuş. 5 milyon insan ise ya şartlı serbest bırakılmış ya da hafif suçlardan gözaltına alınmış.

İlk ve ortaokula giden çocukların ölüm sebepleri içinde cinayet üçüncü sırada. Pek çok şehirdeki okula öğrencilerin silah getirmesini önlemek için havaalanlarındaki gibi X ışınları veren cihazlar yerleştirilmiştir.

Amerika’ya Gidenlere İlginç Rehber Tavsiyesi!

“Araba kullanırken polis dışında hiç kimsenin sizi durdurmasına izin vermeyin. Şehirlerde arabanın bütün kapılarını kilitli tutun. Çantanızı omzunuzdan sallandırmayın, ortalık yerde paranızı saymayın! Yanınızda her zaman 50-100 Dolar “saldırgan parası” taşıyın, eğer tehdit edilirseniz direnmeyin veya ani hareketler yapmayın. Saldırganınız panikler ve silahını kullanmaktan çekinmez, cüzdanınızı veya çantanızı verin, gittiğinden emin oluncaya kadar olduğunuz gibi kalın, sonra taksiye binip polis merkezine gidin.” *

Batı dünyaya zarar vermekten çekinmedi ve şimdi ceza amelin cinsinden geliyor. Bizim emniyetimizi sarstı kendisi korku içinde yaşıyor.

Savaşlarda namuslarımızı kirletti. Kendi namusunu kendi halkından kurtaramıyor.

Çocuklarımızı öldürdü. Yetiştirdiği caniler kendi çocuklarını öldürüyor. İslam âlemine acımazken kendi çocuğuna, gencine ve yaşlısına da acımadı. Batı medeniyeti de yaşlandı ve yalnız bir ölüme doğru gidiyor.

Bunun yanısıra halkı Müslüman olan ülkelerde de suç oranları yükselmektedir. Fakat tabii olarak bilinmelidir ki bunun sebebi, halkını sürekli İslam’dan uzaklaştırmaya çalışan ve batıya benzeyebilmek için kendi değerlerinden her türlü tavizi veren yönetimlerdir. Buna rağmen İslam Medeniyeti’nin kalıntıları bile halkı Müslüman olan toplumları kısmen muhafaza etmeyi başarmıştır.

Batının İslam Medeniyeti’ne ihtiyacı artık had safhadadır.

*IHT, `One of Every 31 Adults in US Justice System`, 7 December 2007 Sedat LAÇİNER-USAK STRATEJİK GÜNDEM

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
 • Cumhuriyet Dönemi’nden Bir Hatıra (Sayı 21)

  “Ömür çok kısa, arzu çok, yaşım 86, önümde dağlar kadar hizmet var. Ben ise henüz işin baş…
 • Aile Kavgaları (Sayı 21)

  Aile içerisinde zaman zaman kaçınılmaz hale gelen karı-koca kavgaları vardır. Ekonomik, so…
 • Osman Gazi’nin Vasiyeti (Sayı 21)

  Anadolu Selçuklu Devleti zamanında Ertuğrul Gazi önderliğindeki Kayı Boyu’nun Söğüt’e yerl…
 • ARILAR DÜNYASI (Sayı 21)

  Birbirinden farklı milyarlarca canlı yaratan Rabbimiz her canlının yaşam tarzı ve hayat si…
 • NEFSİN MERTEBELERİ-5 (Sayı 21)

  NEFS-İ RÂDİYYE Cüz’i iradeden külli iradeye, kesretten tevhide sığınan, sadece dilleri değ…
 • CENK MARŞI (Sayı 21)

  Ey sürüden arkaya kalmış yiğit Arkadaşın gitti haydi sen de git Bak ne diyor ceddi şehidin…
Kategoriden Daha Fazla: "Zalimler Yakında Nasıl Bir İnkılâpla Devrileceklerini Göreceklerdir." (Sayı 21)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

ARKA KAPAK | Sayı 94

Benim dosyalarım suç dosyası değil, “sus” dosyasıdır! Yani bana “sus” diyorlar. SUSMAYACAĞ…