Bir Rüya (Sayı 25)

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Kıymetli Okurlarımız;

Yıllardır birçok kardeşimiz, bizlere ümit verecek ve kalplerimizi sağlamlaştıracak birçok sadıka rüya gördüler ve bizlerle paylaştılar. O rüyalardan, yakın zamanda görülen, sadıka rüyanın şartlarına haiz olan ve bu ayın kapak konusu hakkında bize ilham veren bir rüyayı sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Kardeşimiz şöyle anlatıyor.

“Rüyamda; bilmediğim bir yerde ben, bir hocam ve bir arkadaşımı görüyorum. O sırada yanımıza tanımadığımız bir zât geliyor ve Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in, Muhterem Alparslan Kuytul Hocamıza selamı olduğunu söylüyor. Sonra Hocamızla ilgili çok güzel sözler söylüyor. O sözleri tam olarak hatırlayamıyorum; fakat biz söylediği sözlerden dolayı çok büyük bir sevinç yaşıyoruz.

Sonra aynı zât bizzat Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in dilinden “Sabredin, çalışmalarınıza da devam edin. Allah size “Yakın Bir Fetih” (Feth-u Karib) Nasib Edecek” dediği haberini getiriyor. Rüyamın içinde uyanıyorum. Bütün hocalarımızın bir yerde yoğun bir şekilde çalıştıklarını görüyorum. O sırada rüyamda gördüğüm hocamla karşılaşıyorum. Elinde yaptığı çalışmalar var. Ona, ‘onu rüyamda gördüğümü’ söyleyerek rüyamı anlatıyorum. O da tebessüm ediyor. O şekilde uyanıyorum.”

Bu rüyada da görüldüğü gibi Kur’an ve Sünnet doğrultusunda yaptığımız çalışmalar neticesinde Rabbimiz Teâlâ yakın zamanda bu ümmetin yollarını açacak bir kurtuluş nasib edecektir İnşallah.

“De ki: Çalışın, yapın! Yaptıklarınızı Allah da, Rasulü de Mü’minler de göreceklerdir…” *

*Tevbe 105

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Feth-u Karib (Sayı 25)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

“30 OCAK 2018” UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ! | Sayı 93

30 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen şafak operasyonu ile gözaltına alınan, 8 Şubat’ta mahke…