Anasayfa İftiralar Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Yapılan Kumpas Girişimi Çöktü! | Sayı 64

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Yapılan Kumpas Girişimi Çöktü! | Sayı 64

9 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Sosyal medyada, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 1 Temmuz 2016 tarihinde “Cumhurbaşkanının Rusya’dan özür dilemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?”1 sorusuna verdiği cevaptan, 31 saniyelik kısım kırpılarak açıklaması saptırılmış ve Alparslan Kuytul Hocaefendi darbeyi bir gün önceden biliyormuş gibi algı oluşturulmaya çalışılmıştır. Darbeden bir gün önce gibi gösterilen bu açıklama 1 Temmuz tarihinde yapılmıştır ve asıl itibariyle darbe konusuyla alakasızdır.

Alparslan Kuytul Hocaefendi 1 Temmuz tarihinde feraset ve basireti ile samimi bir Müslüman olarak ülkesinin gidişatını değerlendirmiştir. Sözü geçen konuşmasında; Obama’nın Cumhurbaşkanı ile görüşmek istememesi, Muhammed Ali’nin cenazesinde Cumhurbaşkanı’na gösterilen tavır, Uganda Devlet Başkanı’nın tahta oturup Cumhurbaşkanı’nı alçak bir sandalyede oturtarak yaptığı terbiyesizlik gibi davranışlardan yola çıkarak bazı büyük ve derin güçlerin AKP’yi bitirmeye karar vermiş, kendilerince kalemini kırmış olabileceklerini ifade etmiştir. Bugüne kadar hükümetin, icraatlarıyla kazandığı puanların elinden teker teker alınmaya başlandığını, hükümetin dünyada yalnızlaştırılmaya ve sevenlerinin azaltılmaya çalışıldığını söylemiş ve Hükümetin bu konuda dikkatli olması gereği hususunda samimi ve iyi niyetle ikazda bulunmuştur.
Basiret ve iyi niyetle yapılan bu değerlendirme takdir edileceğine bundan rahatsız olan bazı güçler tarafından 1 Temmuz tarihinde yapılan bu açıklama, 14 Temmuz tarihinde yapılmış gibi gösterilerek darbe ile ilişkilendirilmiş ve sanki Cumhurbaşkanı’nın, MİT’in ve Amerikan istihbaratının bile bilmediği bu darbeyi Hocaefendi’nin bildiği ve Hükümeti tehditte bulunduğu gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Bahsi geçen konuşmayı kırparak sadece 31 saniyelik kısmını servis yapan güçleri Allah’a havale ediyor ve yapılan yanlış haberin aslını sizlere takdim ediyoruz.

Alparslan Kuytul: “Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır, yakında…”

“Ben buradan ikaz ediyorum. İnsanlık görevimi yapıyorum. İşleri çoktur, yoğun bir hayat yaşıyorlar hele hele şu aylar çok yoğun geçiyor uyuyamıyorlardır eminim. O yüzden belki farkına varamıyor olabilirler. Zaten bugüne kadar birçok şeyin farkına varmadılar. Ne Irak’ı görebildiler ne Suriye’yi görebildiler ne Mısır’ı görebildiler ne İsrail’i görebildiler. Ben buradan Tayyip Erdoğan’ı da AKP’yi de şu meselede ikaz etmek istiyorum. Verdikleri ya da kendinin elde ettiği her neyse -bir kısmını onlar verdiler bir kısmını kendisi elde etti- ne kadar şerefi varsa elinden alıyorlar. Suriye’yi Mısır’ı da halledecekler başörtüsü meselesini bile tekrardan geriye götürebilirler. Bunun manası şudur; Tayyip Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır. Yakında işi bitirilecektir. İşi bitirildiği zaman ona kimsenin acımaması için, sevenlerinin kalmaması için, ona verilen bütün bu şerefler ya da onun elde ettiği bu şereflerin geri alınması lazım. Bütün bunların geri alınması bu hükümetin ve bu partinin sonunun geldiğinin habercisidir. Onlar sanıyorlar ki tekrardan münasebetleri düzeltirsek her şey yoluna girecek. Hayır, öyle olmayacak. Rusya ile de Mısır ile de şunla da bunla da münasebetler düzelse bile aslında bu hükümeti tekrardan ayağa kaldırmak için, krizi kurtarmak için bunlar yapılmıyor. Aslında onlara tamamen prestij kaybettiriyorlar, ondan sonra işlerini bitirecekler ve o zaman kimse onlara acımayacak ve sevenleri kalmayacak. Bu sürece girdik ben buradan söylüyorum. Beni dinlerlerse onların hayrınadır, dinlemezlerse kendileri bilir.”2
Darbeye karşı olduğunu ilk saatlerden itibaren açıklayan Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Vakfı olağanüstü hal ilan edildiği şu günlerde bu şekilde yanlış haberlerle hedef haline getirilmek istenmektedir. Belli ki bazı derin ve karanlık güçler bu haksız ve zalimce darbe girişimini kullanarak tüm cemaatlere ve dindarlara darbe vurmaya çalışmaktadırlar. Böylece bazı cahil ve gafilleri bu darbe girişimine tahrik edenlerin asıl hedefinin bu olduğu anlaşılmaktadır.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye yapılan kumpas girişimine katılan tüm yayın kuruluşlarını (Tıme Türk, Sol Haber, Oda TV, haber vaktim, Palo.com, haberdeki sesiniz, çiçeğim.net, egazete.net) şiddetle kınıyoruz.

35 yıldır İslam’a ve milletine hizmet eden Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye bu iftirayı atarak kendisine ve hareketine zarar vermeye çalışanları Allah’a havale ediyor ve bunu yapanlarla sonuna kadar mücadele edeceğimizi tüm kamuoyuna arz ediyoruz.

1- http://www.tvfurkan.com/watch.php?vid=66e776cde
2- http://www.habervaktim.com/video-galeri/alparslan-kuytul-erdoganin-kalemi-kirilmistir-yakinda-8057.htm

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: İftiralar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

94. Sayımız Çıktı

EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…