Anasayfa Bölümler Sayılar PKK' ya ÇÖZÜM, Alevilere AÇILIM, Cemaatlere BASKI (Sayı 44) Alparslan KUYTUL Hocaefendi’den Sorulara Cevaplar (Sayı 44)

Alparslan KUYTUL Hocaefendi’den Sorulara Cevaplar (Sayı 44)

5 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Cemaatlere Düşen Vazifeler

Asla geri adım atmamaktır: Bugün müslümanlar geri adım atmayı alışkanlık haline getirdiler. Bazılarının gözünde dik duranlar hata yapıyor gibi görülüyor. Ben onlara Kur’an okumayı tavsiye ediyorum. Peygamberlerin hayatına baksınlar ondan sonra konuşsunlar, Efendimizin hayatına baksınlar ondan sonra konuşsunlar. Korkaklıklarını bu şekilde ört pas etmeye çalışmasınlar!
Cemaatlere yapılacak olan baskılarda hepberaber mücadele etmek: Baskılara belki bizimle başladılar bilemiyorum. Belki de başkalarının da başına bazı şeyler gelmiştir. Belki onlar bizim kadar mücadele etmedi. Belki sessiz kaldılar o yüzden duymadık tam bilemiyorum. Ama öyle değilse bile yarın onlara da sıra gelecekti. Ben bütün cemaatleri davet ediyorum. Bütün cemaatler bir toplantı yapmalıdır. Ve bu gidişatı protesto etmelidir. Bu şekilde Hükümet’in uyanmasını sağlamalıdır.
Bütün cemaatler İstanbul’da toplanıp bir deklerasyon hazırlamalı ve bunu yaymalıdırlar. Yoksa ileride çok daha kötü günler cemaatleri beklemektedir. Cemaatler bir araya gelmeli ve AK Parti’ye sızmalar, cemaatlere yapılan baskılar gündeme getirilmelidir. Çünkü cemaatler olmasaydı AK Parti de olmazdı. Bun onlara hatırlatılmalıdır.

Cemaat bir karar aldığında fertler nasıl davranılmalı?

Öncelikle cemaatin aldığı karar haram olmaz. Zaten haramın kararını almaz. Dolayısya cemaat fertlerine düşen itaattir. Ama haramın kararı verilmiş olursa da itaat edilemez elbette. Cemaat ne zaman cemaattir? Ordu ne zaman ordudur? Orduda disiplin, itaat varsa ordudur yoksa çapulcular topululuğudur. Kimse komutanını dinlemiyorsa orda bir şey yapılabilir mi? Zafer elde edilebilir mi? İşler yürür mü? Orduyu ordu yapan disiplinidir. Cemaatte ordu gibidir. Cemaati cemaat yapan disiplindir. Bir cemaatte disiplin yoksa o cemaat cemaat değildir. Alınan bir karara cemaatin tüm fertleri uyarsa Allah’ın izni ile başarıya ulaşılır. Aksi halde cemaate zulüm yapanlar derler ki “bunlar zaten dağınık, ne yaparsak yapalım bunlardan ses seda çıkmıyor, bunlar yakında dağılır giderler” derler ve zulme devam ederler. Onlar görecek ki cemaat, söylenene uyuyor. Müslümanlar eğer sahabeyi örnek almıyorlarsa (Yazıklar Olsun!) bari PKK’cıların liderlerine bağlılıklarını örnek alsınlar. PKK’cıların lideri 12 yıldır hapishanede… Buna rağmen “Sayın Öcalan şöyle dedi, Sayın Öcalan demezse yapmayız” gibi ifader kullanıyorlar. Bakın işte böyle olursa dediklerini yaptırıyorlar, bir yere varıyorlar. Müslümanlar eğer Peygamberden, sahabeden örnek almıyorlarsa bari bunlardaki bağlılıktan örnek alsınlar. İşte budur bağlılık, işte budur itaat.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: PKK' ya ÇÖZÜM, Alevilere AÇILIM, Cemaatlere BASKI (Sayı 44)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

ARKA KAPAK | Sayı 94

Benim dosyalarım suç dosyası değil, “sus” dosyasıdır! Yani bana “sus” diyorlar. SUSMAYACAĞ…