ADNAN OKTAR GERÇEĞİ-5 (Sayı 43)

12 dakika ortalama okuma süresi
0
0

 

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Adnan Oktar hakkında sorulan bir soruya vermiş olduğu cevapta “karanlık adam” demesi üzerine Muhterem Hocaefendi’yi mahkemeye veren Adnan Oktar’la ilgili basında çıkan haberleri ilginize sunuyoruz.

Biz sadece basında çıkan haberleri, olduğu gibi aktarmaktayız. Bu açıklananlar doğru değilse, kendisi aleyhine en küçük bir tweet atanı bile mahkemeye veren Adnan Oktar, neden bu gazeteleri mahkemeye vermemiştir ve hala vermemektedir?

KURDUĞU ŞANTAJ ÇETESİ İLE İLGİLİ HABERLER

1- http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=-113829 17.11.1999

Şantaj çetesi, bir GSM şirketinde çalışan ajanıyla ünlülerin telefonlarını dinlemeye almış. Polis, H.A.Y. isimli ajanı gözaltına aldı. Şantaj amacıyla haklarında bilgi toplananlar arasında ANAP Lideri Yılmaz, DYP’li Akşener, Celal Adan ve bağımsız Mehmet Ağar da bulunuyor.

‘‘Bilim Araştırma Vakfı’’ adı altında faaliyet gösteren Adnan Hoca ve yandaşlarının siyaset, iş ve medya dünyasının tanınmış bazı kişileri hakkında şantaj amacıyla iftira dosyaları düzenlediği ortaya çıktı.

Adnan Hocacılar’ın, kendileri aleyhine yayın yapan veya yazı yazan yayın kuruluşlarının sahipleri ve yazarlar hakkında düzenlediği iftira dosyaları da ele geçti.

Hakkında iftira ve şantaj dosyası hazırlanan medya mensupları da şunlar:

Dinç Bilgin, Zafer Mutlu, Ertuğrul Özkök, Emin Çölaşan, Fatih Altaylı, Hıncal Uluç, Savaş Ay ile Tempo dergisinden Tamaşa Dural ve Yüksel Mutlu.

Bu arada bazı kişiler için fotomontaj iftira fotoğraflarının düzenlendiği de ortaya çıktı.

Polis, evlere yaptığı baskınlarda, Türkiye’de 10 bin kişiye yollanan imzasız iftira fakslarını da ele geçirdi.

Bu operasyona kadar, söz konusu iftira fakslarının Adnan Hocacılar tarafından yollandığı bilindiği halde, ispat edilemiyordu.

Yapılan son operasyonla bu faksların da BAV üyelerince çekildiği kesinlikle kanıtlandı.

2- http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2000/08/05/229237.asp

… Müşteki Fatih Altaylı, 1994 yılında bir radyo programında Adnan Hocacılarla ilgili bir gazete haberi okuduktan sonra, Galatasaray Lisesi’nden tanıdığı Fırat Develioğlu’nun kendisini arayarak, “Bizimle uğraşma. Sen bizim kim olduğumuzu biliyorsun…”

… Bundan sonra grup, benim hakkımda yayınlar yapmaya başladı. Benim homoseksüel olduğumu, eşimi pazarladığımı bile iddia ettiler. O tarihte Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan eşimi, bu gruptan olduğunu bildiğim kişiler, tehdit ve hakaretlerle taciz ettiler. …

3- http://arsiv.sabah.com.tr/1999/12/01/g03.html

Fotomontaj seks kasetleriyle ünlülere şantaj yapan, kandırdığı telekulaklarla telefon dinleten, müritlerini politikaya sokarak uzun vadede Türkiye yönetiminde söz sahibi olma gibi çılgın planlar yapan Adnan Oktar’ın son olarak gizli haremi de ortaya çıkarıldı. Haremine aldığı 5 genç kıza imamlık payesi veren Adnan Oktar, bu kızları tüm gizli işlerinde maşa olarak kullanıyormuş.

ADNAN Hoca’nın, şantaj malzemesi toplamak için Türk Telekom’dan 2, Turkcell’den ise 1 genç kızı müridi yaptığı öğrenildi. 118’de çalışan Filiz Karakaş ve Nalan Mahinur Tunalı ile Turkcell’de görevli Esragül Efeoğlu başta Mehmet Ağar, Celal Adan, Meral Akşener ve Fatih Altaylı olmak üzere birçok kişinin telefon dökümlerini tarikata verdi.

4- http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=-19242

Adnan Hocacıların sadece CIA ve MOSSAD gibi gizli servislerde bulunan son derece gelişmiş elektronik aygıtlar, kravat iğnesi büyüklüğünde video kameralarla gelişmiş ses alma cihazlarını kullandıkları daha önce kamuoyuna yansıyan olaylarda ortaya çıkmıştı.

Adnan Oktar 1990 yılında kokain kullandığı gerekçesiyle polis tarafından yakalanıp, mahkemeye sevk edilmişti. Olaydan sonra müritler, Oktar için ‘Kokain kullanıyor’ raporu veren kurum Başkanı Prof. Adnan Ziyalar’ı hedef almışlardı. Değişik kimliklerle Ziyalar’a başvurarak sahte rapor talep eden ve para karşılığında raporları aldıklarını öne süren müritler, bu görüşmeleri casus kameralarla kayıt ettiler.

HAKKINDA AÇILAN MAHKEMELER

1- http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/12/18/adnan-oktar-zorla-mahkemeye-getirelecek

9 Mayıs 2008’de İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 6 sanık, “basın-yayın kuruluşları üzerinde nüfuz elde etme, kendilerine ve başkalarına haksız çıkar sağlama, destekledikleri kişi ve siyasi partilerin seçimlerde oy elde etmesi için zor ve tehdit uygulamak suretiyle yıldırma, korkutma ve sindirme gücü kullanarak suç işlemek amacıyla örgüt kurma’’ suçundan 3’er yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

2- http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1112686

Adnan Hoca mahkemeye zorla getirilecek

18/12/2012 Tarihli Radikal Gazetesi haberde Adnan Oktar ve Fatih Altaylı arasında devam eden İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Oktar’ın da aralarında yer aldığı tutuksuz 7 sanık katılmadı. Mahkeme heyeti, aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu 7 sanığın, zaman aşımı süresi dikkate alınarak, bir sonraki celseye zorla getirilmesine karar verip duruşmayı erteledi.

HAKKINDAKİ DİĞER HABERLER

3- http://arsiv.sabah.com.tr/1999/11/17/g17.html

Zengin müritlerinden ve şantaj yaptığı kişilerden aldığı paralarla, manken Gülay Pınarbaşı’nın gözdesi olduğu 5 kişilik harem kuran, tarihi eserlerle dolu ‘saray yavrusu gibi’ evler alan Adnan Oktar’ın da şantaj malzemelerini, ADB’den kredi kartıyla kiralanan şifreli bir web sitesinde depoladığı belirlendi. Tarikatın, bu yöntemi güvenlik için tercih ettiği, sitedeki bigi ve görüntülerin, şantaj bittikten sonra imha edildiği ortaya çıktı. Öte yandan, Adnan Hoca’nın evlerine düzenlenen baskında bulunan tarihi eserlerle, süper lüks otomobillerine polis tarafından el kondu. Bu malların, sözde tarikatın para kaynakları belirleninceye kadar tutulacağı bildirildi.

4- http://arsiv.sabah.com.tr/2000/01/15/m05.html

Gerçek adı olan Adnan Arslanoğulları, 19 harften oluştuğu için müritlerine 19 rakamının Mehdiliğin habercisi olduğunu telkin etti. Şantaj ve seks tarikatında, aynı zamanda Peygamberimiz Hz. Muhammed’in isimlerinden biri olan “Ahmet” ismini kullandı. Müritleri de ona hep “Ahmet Abi” diye hitap etti.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Dünyanın İslam'a olan İhtiyacı (Sayı 43)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

“30 OCAK 2018” UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ! | Sayı 93

30 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen şafak operasyonu ile gözaltına alınan, 8 Şubat’ta mahke…