Anasayfa Arşiv 29 Mayıs 2016 Pazar Günü İskenderun’da Yaşananları UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

29 Mayıs 2016 Pazar Günü İskenderun’da Yaşananları UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

4 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Eleştiri kabul etmeyen ve halkı git gide ‘Tek Parti Dönemi’ gibi bir siyasi yaşama sürükleyen yöneticiler; saltanatlarını korumak adına Müslümanlara adeta zulmediyorlar. Kendileri gibi düşünmeyen ve yanlışlarını tenkit eden insanları ötekileştiriyorlar.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın iki yılı aşkın bir süredir konferanslarının engellendiğini ve tevhidi anlattığı için, “Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı” dediği için sindirilmeye çalışıldığını; zulmün başladığı ilk günden beri dile getiriyoruz. Yapılan zulmü ve yaşanan engellemeleri gerek sosyal medya üzerinden, gerekse yazılı basından tüm halkımıza duyurmaya çalıştık.
Engellemelerin en sonuncusunu 29 Mayıs Pazar günü yaşayan Furkan Hareketi mensupları, o gün bu gündür yapılanları unutmadı ve unutturmadı. Yaşananların paylaşılıp yayılmasıyla birlikte halkımızdan ‘Destek Mesajları’ yağmaya başladı. Ve gerçeği gören halkımız uyanıyor ve bu zulme tepki gösteriyor!
İşte gelen binlerce destek mesajının içerisinden sizler için seçtiklerimiz… 

bilalsahin  saadet partisi genel baskan yardimcisinecip yilmazer

sedat lacinersukru huseyinoglu (gazeteci-yazar)davetvekardeslikvakfibaskaniahmet turgut

hamza er (yazar)fatih akalan (gazeteci)bulent kenes

 

 

O gün orada yaşananlar sadece ‘Furkan Hareketi’ mensuplarını değil, Allah için İslam davetçiliği vazifesini yüklenmiş tüm kardeşlerimizi de ilgilendirmektedir. Furkan Hareketi o gün İslam’ın, Kur’an’ın, hak davanın sesini kesmek isteyenlere boyun eğmeyeceklerini gösterdi. Bu duruşu ile ülkemizdeki tüm cemaatlere ve İslami çalışmalar yapan Müslümanlara örnek oldu. 

Bu hareketin mensuplarının bugüne kadar binerce konferans ve etkinlik yaptığını, asla hiçbir şeye zarar vermediğini tüm emniyet güçleri çok iyi bilmektedir.
O gün İskenderun’da binlerce insan vardı ama bunlardan hiçbiri, hiçbir zaman polise bir taş bile atmamış kişilerdi. Ama ‘emir kulu’ olduğunu dile getirenler; o gerginlik esnasında dahi kendilerine küçük bir taş bile atmayanlara, tazyikli su sıktılar, defalarca gaz bombası attılar.
Yaşanan tüm bu olaylardan ve şiddetten AKP Hükümeti’ni sorumlu tutuyor, bu emri verenleri şiddetle KINIYORUZ
ve daima KINAYACAĞIZ!*

* Semra Kuytul Hocahanım’ın furkanhaber.net adresinde yayınlanan “Biz İskenderun Yoluna Otoban Kapatmak İçin Çıkmadık” yazısından istifade edilmiştir.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Yönetici
Kategoriden Daha Fazla: Arşiv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Binlerce Kişinin Yüreği Tek Yürek Olup Beraber Attı | Sayı 82

Tarih 30 Ocak… Sabahın ilk ışıklarında şok bir haber ile uyandı Furkan’ın Erleri! Alpars…